
Idén az egykori csempegyárban rendezik be a kisállatkiállítást. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Körülbelül hétszáz különböző fajtájú szárnyast és kisállatot lehet majd megcsodálni Sepsiszentgyörgyön a február 3–5. közötti hétvégén megrendezendő kiállításon, amelyet idén az egykori csempegyárban, a Păiuş Dávid hadnagy utcában hoz tető alá a Kovászna Megyei Baromfi- és Kisállattenyésztők Egyesülete. A rendezvényre Kovászna és Hargita megyei tenyésztőket hívtak meg.
2023. január 26., 18:582023. január 26., 18:58
Három napon keresztül a legszebb nyúl-, galamb- és baromfifajták jutnak főszerephez, és ez nemcsak abban merül ki, hogy a nagyközönség előtt bemutatkoznak a legszebb példányok, hiszen ezúttal is lesz verseny, a kiállítók állatait bírálóbizottság osztályozza.
„Csíkszeredából, Székelyudvarhelyről, Kézdivásárhelyről, Sepsiszentgyörgyről és a környező falvakból várunk tenyésztőket. Körülbelül 160 tyúk, 280 galamb, 230 nyúl és 15 kacsa, illetve liba lesz” – számolt be Bartha Balázs egyesületi elnök. Mint ahogy az lenni szokott, a kiállítás mellett vásárt is rendeznek, és
„Kint, az udvaron tartunk egy kis vásárt is, így azok a tenyésztők, akiknek van eladni való nyula, baromfija vagy galambja, ott árulhat majd” – magyarázta Bartha Balázs.
A rendezvény jövő hétvégén, február 3–5. között zajlik, a kiállítás pénteken és szombaton 9-től 18 óráig, vasárnap 9 és 12 óra között látogatható.
Február 10–12-én a Csíkszeredai Hobby Kisállattenyésztők Egyesülete szervez hasonló rendezvényt a Szakszervezetek Művelődési Házában, ugyancsak azon a hétvégén Nagyszebenben, a Rahova utca 25. szám alatt is lesz egy kisállatexpó, majd február 17–19. között a Napoca Expóra készülhetnek a tenyésztők, a gyalui Gelu Voievod-iskolában megtartandó seregszemlén már egzotikus állatokkal is kiegészül a kínálat.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
A novemberi 9,76 százalékról tavaly decemberben 9,69 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Két súlyos közlekedési szabályszegést is feltártak a rendőrök kedden Hargita megyében.
Egy szebeni férfit filmeztek le, amint túrasíléccel közlekedett az út szélén. Noha az úton el volt takarítva a hó, a széleken felgyűlt hómennyiség alkalmas volt a siklásra.
A tanügyben vagy a szenátusban tavaly már bevezették a költségcsökkentő intézkedéseket, újabb megszorítások nem indokoltak – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!