
A közutakon is rendszeresek a rendőrségi ellenőrzések a választások napján. Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Ezernégyszáz lejre büntették meg azt a zágoni férfit, aki a kampánycsendet megsértve vasárnap is népszerűsítette a jelölteket. Egy másik ember, aki videózott a szavazóhelyiségben, könnyebben megúszta.
2024. június 09., 19:152024. június 09., 19:15
Két választással kapcsolatos törvénysértést vizsgált ki vasárnap kora délutánig a Kovászna megyei rendőrség. Zágonban egy személy megsértette a kampánycsendet, 1400 lejes pénzbírságot róttak ki rá.
Egész nap közúti ellenőrzéseket is tartanak a rendőrök, délután három óráig 281 személyt igazoltattak és 231 személyautó iratait vizsgálták meg. A közúti törvények megszegése miatt 39 pénzbírságot róttak ki. Az ellenőrzésekre késő estig számítani lehet.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
A mai nappal, négy év után megszűnik a háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
szóljon hozzá!