
A közutakon is rendszeresek a rendőrségi ellenőrzések a választások napján. Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Ezernégyszáz lejre büntették meg azt a zágoni férfit, aki a kampánycsendet megsértve vasárnap is népszerűsítette a jelölteket. Egy másik ember, aki videózott a szavazóhelyiségben, könnyebben megúszta.
2024. június 09., 19:152024. június 09., 19:15
Két választással kapcsolatos törvénysértést vizsgált ki vasárnap kora délutánig a Kovászna megyei rendőrség. Zágonban egy személy megsértette a kampánycsendet, 1400 lejes pénzbírságot róttak ki rá.
Egész nap közúti ellenőrzéseket is tartanak a rendőrök, délután három óráig 281 személyt igazoltattak és 231 személyautó iratait vizsgálták meg. A közúti törvények megszegése miatt 39 pénzbírságot róttak ki. Az ellenőrzésekre késő estig számítani lehet.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
szóljon hozzá!