
Turistamágnes a Medve-ó
Fotó: Haáz Vince
Székelyföld turizmusának a fejlődése jövőnk egyik záloga – ez a jelszava annak a turisztikai konferenciának, amelyet június 7-én, pénteken szerveznek meg, immár második alkalommal Marosvásárhelyen.
2024. május 29., 14:552024. május 29., 14:55
A Transylvania Bloom Egyesület a Visit Maros Egyesülettel és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karával közösen, immár második alkalommal szervez turisztikai konferenciát Marosvásárhelyen.
A szervezők szerint a turizmuspiac megfelelő irányú alakulása hozzájárul új, minőségi munkahelyek teremtéséhez, az elvándorlás csökkenéséhez, összességében ahhoz, hogy
A meghívó szerint a konferencia célja, hogy teret biztosítson azon szereplők számára, akik az érintettségükön túlmenően aktívan hozzá is szeretnének járulni ennek a jövőnek az alakításához. Képviseltetni fogja magát a rendezvényen az akadémiai, vállalkozói, önkormányzati és civil szféra is a tudásátadás érdekében. Idén különös hangsúlyt fektetnek azokra a „niche-turizmustípusokra (különleges igényeket kielégítő, alternatív turisztikai termékekre és szolgáltatásokra), amelyek régiónk turizmusának főbb ütőerei lehetnek”.
A konferencia június 7-én 10 órakor kezdődik a marosvásárhelyi várban, ahol többek között Kozma Mónika (Pro Economica Alapítvány) a turizmusról mint ez erdélyi gazdaság kitörési lehetőségéről értekezik, de szó lesz a turizmus és a kulturális örökség kölcsönhatásáról, a fogyatékkal élő személyek utazásáról, a gasztronómiáról, a gyógyturizmusról és a vallásturizmus lehetőségeiről is.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
szóljon hozzá!