
Turistamágnes a Medve-ó
Fotó: Haáz Vince
Székelyföld turizmusának a fejlődése jövőnk egyik záloga – ez a jelszava annak a turisztikai konferenciának, amelyet június 7-én, pénteken szerveznek meg, immár második alkalommal Marosvásárhelyen.
2024. május 29., 14:552024. május 29., 14:55
A Transylvania Bloom Egyesület a Visit Maros Egyesülettel és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karával közösen, immár második alkalommal szervez turisztikai konferenciát Marosvásárhelyen.
A szervezők szerint a turizmuspiac megfelelő irányú alakulása hozzájárul új, minőségi munkahelyek teremtéséhez, az elvándorlás csökkenéséhez, összességében ahhoz, hogy
A meghívó szerint a konferencia célja, hogy teret biztosítson azon szereplők számára, akik az érintettségükön túlmenően aktívan hozzá is szeretnének járulni ennek a jövőnek az alakításához. Képviseltetni fogja magát a rendezvényen az akadémiai, vállalkozói, önkormányzati és civil szféra is a tudásátadás érdekében. Idén különös hangsúlyt fektetnek azokra a „niche-turizmustípusokra (különleges igényeket kielégítő, alternatív turisztikai termékekre és szolgáltatásokra), amelyek régiónk turizmusának főbb ütőerei lehetnek”.
A konferencia június 7-én 10 órakor kezdődik a marosvásárhelyi várban, ahol többek között Kozma Mónika (Pro Economica Alapítvány) a turizmusról mint ez erdélyi gazdaság kitörési lehetőségéről értekezik, de szó lesz a turizmus és a kulturális örökség kölcsönhatásáról, a fogyatékkal élő személyek utazásáról, a gasztronómiáról, a gyógyturizmusról és a vallásturizmus lehetőségeiről is.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
szóljon hozzá!