
Téli ruhát, tartós élelmiszereket és tisztálkodási szereket várnak az adományozóktól
Fotó: Kozma Albert/Facebook
Egyre többen tartják fontosnak, hogy segítsék a törökországi és szíriai földrengések károsultjait: gyűjtőpontok nyíltak Csíkszeredától Sepsiszentgyörgyig, és a jelek szerint több rendben szállítanák a segélyeket Bukarestbe.
2023. február 13., 13:492023. február 13., 13:49
Kozma Albert bölöni unitárius lelkész a földrengésről szóló hírek hallatán a TURUL Közösség Egyesület tagjaival és az egyházközség vezetőségével közösen döntött az adománygyűjtés indítása mellett.
Téli ruhát, tartós élelmiszert és tisztálkodási szereket várnak az adományozóktól, és fontos, hogy kizárólag új ruházatot fogadnak el. Bár az előzetes bejelentés szerint a gyűjtés február 15-ig, szerda kora délutánig tartott volna, a jelek szerint lesz folytatása.
Fotó: Kozma Albert/Facebook
„Szerda éjszaka indulunk az első fuvarral Bukarestbe, ahol az adományokat Törökország bukaresti nagykövetségének segélyezési központjában adjuk át.
Ezúton is hálásan köszönök minden eddigi és ezután érkező adományt a földrengés áldozatai nevében” – nyilatkozta bölöni lelkész.
A segíteni vágyók adományaikat az alábbi gyűjtőpontokhoz juttathatják el:
Bölön: unitárius parókia (kontaktszemély: Kozma Albert unitárius lelkész, telefonszám: 0752- 208 074)
Székelyudvarhely: belvárosi unitárius templom (Simó Sándor lelkész, tel.: 0744-299 238)
Sepsiszentgyörgy: unitárius templom (Péterfi Demény Ágnes lelkésznő, tel.: 0756-777 899)
Szörcse (Orbaiszék): református templom (Biró Erika lelkésznő, tel.: 0757-958 868)
Kézdivásárhely: Erzsébet Terem (Johann Taierling, tel.: 0747-175 857, Szabó Tünde, tel.: 0729-983 744)
Torja: Koncz Attila (tel.: 0742-213 544)
Vargyas: Gondviselés Segélyszervezet (Pájer György, tel.: 0748-684 983)
Csíkszereda: unitárius templom (Solymosi Alpár unitárius lelkész, tel.: 0742-153 716)
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!