
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt huszonnégy órában regisztrált 1333 új fertőzöttel 111 550-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított koronavírussal fertőződtek száma Romániában. A fertőzéssel összefüggő halálesetek száma egy nap alatt 42-vel emelkedett, míg az intenzív osztályokon 461 pácienst ápolnak. Az új fertőzéseket 23 030 tesztből mutatták ki, a pozitív tesztek aránya 5,79 százalék (pénteken 6,04 volt).
2020. szeptember 19., 13:532020. szeptember 19., 13:53
2020. szeptember 19., 14:112020. szeptember 19., 14:11
| Járványhelyzet szeptember 19-én | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 876 (+5) | Országos | 111 550 (+1333) |
| Maros | 1640 (+8) | Elhunyt | 4402 (+42) |
| Kovászna | 1062 (+12) | Gyógyult | 89 119* (+884) |
Ezt megelőzően pénteken 1527-tel, csütörtökön 1679-cel, szerdán rekord nagysággal, 1713-mal, kedden 1111-gyel, hétfőn 692-vel, vasárnap 1109-cel, szombaton 1311-gyel, múlt pénteken pedig 1391-gyel emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.
Eddig 2 210 071 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában. Ezek közül 23 030-at az elmúlt huszonnégy órában végeztek el, 14 305-öt az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 8725-öt pedig kérésre – közölte szombaton az országos Stratégiai Kommunikációs Csoport.
Ami az újrateszteléseket illeti, péntek óta 665, korábban pozitív teszttel rendelkező személynek lett ismét pozitív a tesztje: Hargita megyében kilencnek, Maros megyében egynek, Kovászna megyében pedig hétnek.

Hosszú idő után csökkenni kezdett szombaton az új esetek száma Hargita megyében, ahol a korábbi napokban jegyzett magas értékekhez képest jóval kevesebb, mindössze öt új koronavírus-fertőzést igazoltak. Igaz, a gyógyultak száma is alacsony maradt.
Az elmúlt huszonnégy órában 42 koronavírussal diagnosztizált személy (21 férfi és 21 nő) haláláról érkezett jelentés, ezzel 4402-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. A kórházak között, amelyekben a pácienseket ápolták, Maros megyei egészségügyi intézményt is említenek. Az más betegségekben is szenvedtek.
* A hivatalos adatok szerint a járvány kezdete óta összesen 89 119 személy gyógyult ki a koronavírus okozta Covid-19 betegségből. A központi kommunikációs csoport közlése szerint a legfrissebb statisztika a járvány kitörése óta kigyógyult személyek összlétszámát tükrözi, miután aktualizálták az egészségügyi minisztérium adatait. A bukaresti hatóságok az elmúlt napokban az adatösszesítésben eszközölt technikai módosításra hivatkozva nem közölték a gyógyultak számát. A néhány nappal ezelőtti adatok szerint még 43 244 volt a számuk.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
szóljon hozzá!