
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Újabb sárga és narancssárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Ezek erdélyi, olténiai, munténiai és körösvidéki területekre – köztük Maros megyére – érvényesek a következő három nap.
2024. augusztus 14., 14:462024. augusztus 14., 14:46
A meteorológusok szerint szerdán a Körösvidék északi, Erdély túlnyomó része, valamint Olténia északi és Munténia legnagyobb része elsőfokú riasztás alatt áll – írja az Agerpres.
A hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 egységet.
Szintén szerdán másodfokú riasztás érvényes a Bánságban, a Körösvidék déli, Olténia déli és délnyugati, Munténia délnyugati részében, 40 fok körüli csúcsértékekkel. A minimumok 21-22 fok körül alakulnak, de a Nyugati-dombság vidékén elszórtan 24-25 fokos minimumok is előfordulhatnak.
Csütörtökön és pénteken sárga hőségriasztás lesz érvényben a Körösvidék északi részében, Erdély és Munténia legnagyobb részében, illetve Olténia északi felében. A csúcsértékek 35-37 fok körül, a minimumok 20 fok körül alakulnak.
Szintén csütörtökön és pénteken narancssárga riasztás alatt fog állni a Bánság, a Körösvidék déli, Olténia délnyugati, Munténia délnyugati része. A hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 egységet,
A szakemberek szerint a hőséghullám a jelzett időszakot követően is kitart még a nyugati és déli országrészben, kisebb kiterjedésű területeken pedig a középső és keleti régiókban is.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
szóljon hozzá!