
Ferencz Eszter középen a dobogón, előtte jobbról Huszár Árpád edző. Valóra vált az álmuk
Győzött a döntőben, és ezzel történelmet írt a tizenhét éves Ferencz Eszter. Ő szerezte meg a gyergyószentmiklósi Godako bokszklub és egyben az év elején alapított Székelyföldi Madárfészek Godako Akadémia első bajnoki aranyát.
2017. október 07., 19:452017. október 07., 19:45
2017. október 07., 20:122017. október 07., 20:12
A Vas megyei Bükfürdőn megrendezett magyar női ökölvívó-bajnokságban az ifjúságiak 48 kilogrammos súlycsoportjában jutott a csúcsra a Salamon Ernő Gimnáziumban tanuló gyergyói diáklány. A csütörtöki elődöntőben a nagykanizsai Tóth Rikker Fannit győzte le technikai KO-val, majd a szombati döntőt pontozással nyerte meg Ferencz Eszter a tatabányai Sebestyén Laurával vívott hárommenetes küzdelemben.
Már a döntőbe jutás is nagy lépésnek számított, mind Eszternek, mind pedig a gyergyószentmiklósi klubnak, hiszen az is érmet jelentett, de
– mondta boldogan Huszár Árpád, edző, a Godako klub vezetője.

Gyergyószentmiklós lesz a központja annak az ökölvívó akadémiának, amelynek megalapítása folyamatban van, és amihez a Magyar ökölvívó Szövetség és az Erdei Zsolt (Madár) profi világbajnok egyesülete adja a szakmai hátteret és támogatást.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
Átlépte a lélektani, literenkénti kilenc lejt a benzin ára az egyik csíkszeredai töltőállomásnál. A csíkszeredai OMV-nél péntek reggel 9 lej 02 baniért tankolható a 95-ös oktánszámú benzin.
szóljon hozzá!