
Fotó: Boda L. Gergely
Kétkedve fogadták a hírt a marosvásárhelyi magyarok és románok egyaránt, amikor megtudták: a Jobbik nyit EP-irodát a városban. Egyesek szerint jó, mások szerint viszont egyenesen ártalmas lehet az erdélyi magyarságra nézve a Jobbik jelenléte. A célokról beszélt június 8-án Szegedi Csanád.
2010. június 08., 17:062010. június 08., 17:06
2010. június 08., 17:552010. június 08., 17:55
Fotó: Boda L. Gergely
Hangsúlyozta: az iroda nem a románság ellen, hanem a magyarságért jött létre. „Elég volt a meghátrálásból. Szeretnénk, ha például Marosvásárhelyen nem Gheorghe Dojának hívnák a Dózsa György utcát, valamint a város nyerje vissza Székelyföld fővárosa rangját, ami nyilvánuljon meg jelképeiben, megjelenésében is a magyar vonatkozású szobrok, utcanevek szintjén” – fogalmazott az EP-képviselő. Szegedi Csanád elmondta, amennyiben a marosvásárhelyi iroda jól teljesít, akkor elképzelhető, hogy Erdély más városában is nyit képviseletet, de az már biztos, hogy Szabadkán vagy Zentán hamarosan beindul a tevékenység.
Az Ifjúság utca 2. szám alatti ingatlan 3. emeletén levő iroda keddenként 11–17 óra között van nyitva, Szegedi Csanád pedig előre bejelentett időpontokban tart fogadóórát, az elsőt június 9-én, szerdán 16 és 19 óra között. Erdélyi kabinetvezetője Bagoly Zsolt, a marosvásárhelyi irodát pedig Vitus Örs irányítja.
Anyagi károkkal járó balesetet okozott egy 22 éves fiatalember Marosludason. Az autó előbb egy betonpillérnek, majd fáknak és egy hídfőnek csapódott, végül pedig az árokban kötött ki.
Két helyszínre is ki kellett vonulniuk a Maros megyei tűzoltóknak az elmúlt éjszaka. Marosludason közúti balesetnél, Libánfalván pedig lakástűznél avatkoztak be.
A rendőrség március óta még mindig csak vizsgálódik annak a tulajdonosi társulási adminisztrátornak az ügyében, akit milliós sikkasztással vádolnak. A vízszolgáltató, amelynek a legtöbbel tartoztak a lakótársulások, részben megkapta pénzét.
December 5-én ünnepi programokkal, kóruskoncerttel és látványos fényben úszó megnyitóval veszi kezdetét a marosvásárhelyi karácsonyi vásár, amely több mint egy hónapon át várja a látogatókat.
A marosvásárhelyi önkormányzat 42 millió lejt csoportosított át a korábbi évek többletéből, hogy stabilizálja a város költségvetését és biztosítsa a működési kiadások, valamint a folyamatban lévő fejlesztések finanszírozását.
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház csütörtökön különleges kiállításnak adott otthont: a megye rezidenciális központjaiban lakó, fogyatékkal élő alkotóinak művei kerültek a közönség elé. Országos szinten Maros megyében van a legtöbb hely számukra.
Egy autó felborult, a benne rekedt női sofőrt a tűzoltók szabadították ki csütörtök délelőtt a Maros megyei Körtvélyfája és Oláhpéterlaka között.
Megoldást keres a marosvásárhelyi önkormányzat a víkendtelepi vendéglők és nyaralóházak bérleti szerződésének lejártára. Hosszú távú bérleti konstrukciót ajánlanak a bérlőknek, továbbá egy fedett szálláshelyet és lakókocsik fogadására alkalmas kempinget.
Tűz ütött ki egy lakóházban Marosvásárhelyen, a Honvéd utcában szerdán este, a tűzesetben egy idős férfi életét vesztette.
Marosvásárhely új testvérvárosi kapcsolat kiépítésébe kezdett Debrecennel. Már zajlanak a tárgyalások, amelyek gazdasági, kulturális és oktatási lehetőségeket nyithatnak, miközben a „kihűlt” testvérvárosi kapcsolatokat is felélesztik.
szóljon hozzá!