
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt 24 órában újabb 111 személynél mutatták ki a koronavírus-fertőzést Maros megyében. A prefektúra tájékoztatása szerint a járvány kezdete óta 2723-an fertőződtek meg a megyében.
2020. október 14., 15:082020. október 14., 15:08
2020. október 14., 15:092020. október 14., 15:09
Jelenleg 212 személyt kezelnek a Maros megyei kórházakban koronavírussal. Eddig 813-an meggyógyultak, 554-en pedig 10 napos kórházi tartózkodás után hagyták el az egészségügyi intézményt, 183-an pedig saját kérésre távoztak. Jelenleg kórházban 73-an várják a teszeteredményeiket. Eddig Maros megyében 146 személy veszítette életét a koronavírussal összefüggő okok miatt.
A marosvécsi neuropszichiátriai intézet 27 alkalmazottjánál és 45 kezeltjénél mutatták ki a koronavírust. A fertőzöttek állapota nem annyira súlyos, hogy kórházi kezelésre szorulnának.
A bentlakókat elkülönítették egy külön részlegre az ápolók, mivel tünetmentesek, eldönthetik, hogy az otthoni elkülönítést vállalják, vagy a covid-részlegen dolgoznak. Az intézet 215 alkalmazottját rendszeresen tesztelik.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!