
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Az ortodox egyház tulajdonában lévő csíkszeredai területen végzett földmunkálatok során a második világháborúból származó lőszereket találtak szerdán – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.
2024. március 20., 16:392024. március 20., 16:39
A tűzszerészek 140 darab töltényt találtak a területen, amelyek valószínűleg a második világháborúból származnak. A szakemberek a lőszereket összegyűjtötték és elszállították, hogy egy későbbi időpontban megsemmisítsék.
A tűzoltóság felhívja a lakosság figyelmét, hogy hasonló esetekben hívják a 112-es segélyhívószámot. A lőszereket
nem szabad megérinteni, mozgatni;
tilos ócskavas-begyűjtőkhöz beadni;
nem szabad épületekbe, helyiségekbe vagy lakásokba vinni;
tilos fűrésszel, elektromos szerszámokkal vagy hegesztővel szétvágni, -bontani, a részeiből különböző eszközöket gyártani;
nem szabad meggyújtani vagy a közelükben tüzet rakni, a bennük lévő lőport és robbanóanyagot felhasználni.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
1 hozzászólás