
Tánczos Barna szenátorjelölt és Hajdu Gábor parlamenti képviselőjelölt: a szavazás tétje a romániaimagyarok sors-kérdése
Fotó: Borbély Fanni
Nem hagyhatjuk, hogy most december elsején úgy kibabráljanak velünk, mint ahogy tették 106 évvel ezelőtt – kongatta meg a vészharangot Hajdu Gábor képviselőjelölt, aki kollégái társaságában a vasárnapi parlamenti választások fontosságát hangsúlyozta.
2024. november 28., 14:532024. november 28., 14:53
2024. november 28., 14:552024. november 28., 14:55
Kampányzáró sajtótájékoztatót tartottak csütörtökön Csíkszeredában. Az eseményen jelen volt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, Hajdu Gábor parlamenti képviselőjelölt, illetve Tánczos Barna szenátorjelölt.
Korodi Attila: fogjunk össze mi, magyarok
Fotó: Borbély Fanni
Korodi Attila szólalt fel elsőként, aki „mint a közösség tagja” hívta fel a figyelmet a soron következő vasárnapi szavazás fontosságára. „Most, december elseje előtt ahhoz a pillanathoz érkeztünk, ami a legfontosabb az erdélyi magyarok számára” – fogalmazott. Szerinte ez az a pillanat, amikor saját szavazatunkon keresztül olyan biztos rendszert tudunk felépíteni, amelyen keresztül – legyen bármekkora káosz is ebben az országban – erős közösségi képviselettel meg tudjuk védeni a közösségünket.
emelte ki.
Hajdu Gábor is felhívta a figyelmet a választás fontosságára. Szerinte mindenkinek el kell mennie szavazni, akinek fontos a magyar szó, akinek fontos, hogy ne tiltsák be a magyar nyelv használatát a hivatalokban, a közterületeken. „Nem hagyhatjuk, hogy ezen a december elsején úgy kibabráljanak velünk, mint ahogy tették 106 évvel ezelőtt. Akkor abba nekünk nem volt beleszólásunk, most van. Mindenki, aki nem megy el szavazni, mulasztani fog a gyermekével szemben, az unokájával szemben és saját magával szemben” – fogalmazott.
Vasárnap dől el, hogy 2024. december elseje hogyan kerül be a magyar nemzet történelemkönyvébe
Fotó: Borbély Fanni
Tánczos Barna szintén a romániai magyarság felé intézte szavait. Arra kér mindenkit, hogy vegyenek részt a vasárnapi szavazáson, hiszen megfogalmazása szerint most dől el, hogy 2024. december elseje hogyan kerül be a magyarság történelmi könyvébe.
Kiemelte, ez az az év, amikor egyetlen egy szavazat sem maradhat benn a tarsolyban.
A gyulafehérvári román nagygyűlést 1918. december 1-jén tartották meg; ezen összesen 1228 küldött vett részt, és szavazta meg a gyulafehérvári határozatot, amely Erdély és az akkori Román Királyság egyesülését mondta ki.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
10 hozzászólás