
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében az elmúlt 24 órában 133 új koronavírusos esetet regisztráltak – tájékoztatott hétfőn a prefektúra.
2021. október 25., 17:202021. október 25., 17:20
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma 5,35 a megyében. A járvány kezdete óta Háromszéken 9050 beteg gyógyult ki a fertőzésből, és ebben az időszakban 400 koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás történt,
Jelenleg Kovászna megyében 1214 aktív eset van, a legtöbb Sepsiszentgyörgyön, ahol 544 fertőzöttet tartanak nyilván, és 8,52 ezrelék az incidencia. A mutató továbbra is Nagypatakon a legmagasabb, ahol 14 fertőzött van, de ez ezer lakosra vetítve 12,18-as incidenciát eredményez. Nyolc ezrelék felett van a mutató még Árkoson és Bodokon.
Kovászna megyében egyetlen olyan közigazgatási egység sincs, ahol ne regisztráltak volna fertőzött személyt.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
Két tonna törvénytelenül árusított pirotechnikai eszközt kobozott el a Maros megyei rendőrség tavaly, idén is fokozott ellenőrzéseket tart. Fontos változás, hogy 16 év felett már legálisan használhatók az alacsony kockázatú pirotechnikai eszközök.
Elhunyt Balázs Péter Kossuth-díjas színművész, a szolnoki Szigligeti Színház korábbi igazgatója – közölte az intézmény közösségi oldalán szerdán.
Idén októberben is negatív volt a természetes szaporulat Romániában (-7081 fő), a halálozások száma az 1,5-szöröse volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán az AUR beadványát és alkotmányosnak ítélte a második deficitcsökkentő csomag részét képező adóügyi intézkedésekre vonatkozó törvénytervezetet, amely egyebek mellett a helyi adók emelését is előírja.
Az ukrajnai konfliktus kezdete óta 4534 ukrán állampolgár kért menedékjogot a román államtól.
Nicușor Dan államelnök kedden kijelentette, hogy Románia jelentős összegeket fog beruházni a védelembe, de nem egyszerű felvásárlóként.
szóljon hozzá!