
Fotó: Pinti Attila
Enyhén nőtt 2022-höz képest az elkövetett bűncselekmények száma tavaly Hargita megyében, a súlyos közúti baleseteké pedig tulajdonképpen stagnált. A családon belüli erőszak miatti riasztások számában viszont sajnos nagy mértékű emelkedés figyelhető meg, ellentétben a rablótámadásokkal. Évet értékelt, érdekes statisztikai adatokat közölt kedden a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2024. február 13., 22:102024. február 13., 22:10
2024. február 13., 22:142024. február 13., 22:14
Kilencvenkilenc rendőrrel bővült a megyei főkapitányság személyi állománya 2023-ban – közlik a hatóság tájékoztatójában, közülük 91-en tavaly végeztek tanulmányaikkal a belügyminisztérium valamelyik oktatási intézményében.
A 2023-ban Hargita megyében jegyzett összes, 5259 bűncselekmény háromszázalékos növekedést jelent tavalyelőtthöz képest – derül ki a rendőr-főkapitányság összesítéséből.
Ideiglenes távoltartási végzést 223 alkalommal állítottak ki (57-tel többet, mint két éve).
Ami a vagyon elleni bűncselekményeket illeti, javult a helyzet tavalyelőtthöz viszonyítva: 2023-ban az 1486 ilyen jellegű eljárás indult (-95). A rablótámadások száma 21-re „mérséklődött” a 2022-es 33-ról, míg a lopások száma 748-ról 642-re. Hasonló a tendencia a járművekből történt lopásokat tekintve is (65 eset 2022-ben, 41 pedig 2023-ban). Tavaly 11 autót és 14 állatot loptak el megyeszinten.
Az összesítés szerint tavaly a megyében 5414-szer kellett közbelépniük a rendőröknek a közbiztonsággal kapcsolatos riasztások miatt, 4494 esetben a 112-es egységes sürgősségi hívószámon kapták a bejelentést – ezek 51,93 százaléka városon, 48,07 százaléka vidéken történt. Az esetek 68,6 százalékában tíz percen belül a helyszínre értek a hatóságiak.
A rendőrség közúti baleseteket is összesítő éves statisztikája szerint
Az enyhébb balesetek száma 397 volt tavaly, 502 enyhébb sérülttel. A súlyos balesetek legfőbb okaiként a kerékpárosok és gyalogosok kihágásai, illetve a gyorshajtás, nem az útviszonyokhoz igazított sebesség jelenik meg az összesítésben. A tavalyi 1315 közlekedésrendészeti akció során 1735 gépjárművezetői engedélyt függesztettek fel, továbbá 1196 forgalmi engedélyt vontak be.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
szóljon hozzá!