
Fotó: Maros megyei rendőrség
Tíz helyszínen tartottak házkutatást a Maros megyei rendőrök, és hat személyt vettek őrizetbe, azzal gyanúsítva őket, hogy tiltott szereket, drogokat forgalmaznak.
2023. július 20., 20:422023. július 20., 20:42
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóirodájától kapott tájékoztatás szerint szerdán tíz házkutatást tartottak drogkereskedéssel gyanúsított személyeknél.
Azzal gyanúsítják őket, hogy szervezett bűnözői csoportba tömörülve tiltott, tudatmódosító szereket adtak el. A rendőrség szerint
Az értékesítés után a csoport tagjai a keresetük felét visszaadták a vezetőnek. A pordrogokat kis műanyag zacskóba csomagolták, és darabját 80 és 100 lejért értékesítették. A vevőkkel telefonon vagy az utcán találkozva tartották a kapcsolatot.
Csütörtökön a bíróság öt személy nevére 30 napos előzetes letartoztatási parancsot adott ki az ügyben.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!