
Tavaly cipőt vásároltak, idén télikabátot szereznek be az adományokból
Fotó: Angyalok a városban egyesület
Száz lélek – száz kabát mottóval szervez adománygyűjtést Marosvásárhelyen az Angyalok a városban egyesület. Azt szeretnék, hogy karácsonyra száz árva és nehéz sorú gyermeknek, fiatalnak vásároljanak egy-egy télikabátot.
2022. október 20., 15:522022. október 20., 15:52
2022. október 20., 15:532022. október 20., 15:53
Tavaly télicipőt vásároltak az árva gyermekeknek és fiataloknak az egyesület tagjai adományokból. Mint Baranka Katalin, az egyesület képviselője a Székelyhonnak elmondta, nagy öröm volt a gyermekeknek, de nekik is, amikor összegyűlt annyi adomány, hogy a száz gyermeknek be tudták szerezni a téli lábbelit.
Ezért a tavalyi adománygyűjtés sikerén felbuzdulva, idén kabátokra gyűjtenek. A római katolikus templomokban, de több, közismert kenyér- és hentesboltban, gyerekruhákat forgalmazó üzletben helyeztek el perselyeket.
Mint Baranka Katalintól megtudtuk, idén egy meleg és új kabátot választhatnak az árva gyermekek és fiatalok. Legtöbbjüknek ez lesz az első olyan kabátja, amelynek mérete talál és olyan színű, amilyent igazán szeretnének. Az adománygyűjtésben idén is a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium diákjai segítik az egyesületet, a tanulók közül kikerülő önkéntesek együtt mennek majd az 5–18 éves árvákkal vásárolni. Azt szeretnék, hogy karácsonyra mind a száz gyermeknek már új, meleg kabátja legyen, ezért ahogy gyűlnek az adományok, úgy mennek 5–10 személyes csoportokban vásárolni.
– összegzett az Angyalok a városban Egyesület képviselője, Baranka Katalin.
Adakozni lehet az üzletekben és a templomokban kihelyezett perselyekbe, de a következő bakszámlaszámlaszámra is: RO76 BREL 0002 0031 9498 0100 – Libra Bank. Aki a Revolutot használva szeretné támogatni a karácsonyi kabátvásárlást, az megteheti Kovács Lajos Alpár elérhetőségén, a 0740 992 990-es telefonszámon.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
szóljon hozzá!