
Tavaly cipőt vásároltak, idén télikabátot szereznek be az adományokból
Fotó: Angyalok a városban egyesület
Száz lélek – száz kabát mottóval szervez adománygyűjtést Marosvásárhelyen az Angyalok a városban egyesület. Azt szeretnék, hogy karácsonyra száz árva és nehéz sorú gyermeknek, fiatalnak vásároljanak egy-egy télikabátot.
2022. október 20., 15:522022. október 20., 15:52
2022. október 20., 15:532022. október 20., 15:53
Tavaly télicipőt vásároltak az árva gyermekeknek és fiataloknak az egyesület tagjai adományokból. Mint Baranka Katalin, az egyesület képviselője a Székelyhonnak elmondta, nagy öröm volt a gyermekeknek, de nekik is, amikor összegyűlt annyi adomány, hogy a száz gyermeknek be tudták szerezni a téli lábbelit.
Ezért a tavalyi adománygyűjtés sikerén felbuzdulva, idén kabátokra gyűjtenek. A római katolikus templomokban, de több, közismert kenyér- és hentesboltban, gyerekruhákat forgalmazó üzletben helyeztek el perselyeket.
Mint Baranka Katalintól megtudtuk, idén egy meleg és új kabátot választhatnak az árva gyermekek és fiatalok. Legtöbbjüknek ez lesz az első olyan kabátja, amelynek mérete talál és olyan színű, amilyent igazán szeretnének. Az adománygyűjtésben idén is a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium diákjai segítik az egyesületet, a tanulók közül kikerülő önkéntesek együtt mennek majd az 5–18 éves árvákkal vásárolni. Azt szeretnék, hogy karácsonyra mind a száz gyermeknek már új, meleg kabátja legyen, ezért ahogy gyűlnek az adományok, úgy mennek 5–10 személyes csoportokban vásárolni.
– összegzett az Angyalok a városban Egyesület képviselője, Baranka Katalin.
Adakozni lehet az üzletekben és a templomokban kihelyezett perselyekbe, de a következő bakszámlaszámlaszámra is: RO76 BREL 0002 0031 9498 0100 – Libra Bank. Aki a Revolutot használva szeretné támogatni a karácsonyi kabátvásárlást, az megteheti Kovács Lajos Alpár elérhetőségén, a 0740 992 990-es telefonszámon.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!