
Fotó: Haáz Vince
Harminc személy veszi igénybe jelenleg a marosvásárhelyi éjszakai menedékhelyet, amelyet a városháza működtet. A helyek száma száz, de a legnagyobb hidegben sem telnek meg a meleg szobák.
2024. november 02., 14:022024. november 02., 14:02
2024. október 28., 12:472024. október 28., 12:47
Marosvásárhelyen a városháza a szociális igazgatóságon keresztül működteti a meggyesfalvi negyedben levő éjszakai menhelyet. A többszintes épületben száz férőhelyet biztosítanak azoknak a személyeknek, akiknek nincs otthonuk, és nincs hová behúzódniuk a hideg elől. Elsősorban éjszakára lehet bebocsátást nyerni a marosvásárhelyi személyivel rendelkezőknek, de a hideg éjszakákon senkit nem utasítanak vissza.
A marosvásárhelyi városháza szociális igazgatóságának vezetője, Andreia Moraru elmondta, jelenleg harminc személy tartózkodik a menhelyen. Nekik
A szabályzat értelmében nappalra el kell hagyniuk az épületet, de akadnak kivételek: azok a személyek, akik betegség, gyengeség vagy más okok miatt nem tudnak elmenni a város másik felében levő, az Alpha Transilvana által működtettet nappali melegedőben, az épületben maradhatnak.
A szobát el kell hagyniuk, de az ebédlőben tévézhetnek, olvashatnak.
„Minden hajléktalan személyt, aki a menhelyen jelentkezik önként, vagy behozza a helyi rendőrség, a mentőszolgálat, nyilvántartásba vesszük. Készítünk egy szociális ankétot, hogy lássuk, vannak-e hozzátartozói, hogyan lehet segíteni rajta. Lehet, tudunk ingyen ebédet, vagy állapotától függősen szociális segélyt biztosítani neki.
– tájékoztatott az illetékes, aki szerint ez utóbbiakhoz tartozott az a hajléktalan is, akit nemrég a nagykórház és az erdő közötti részen egy takaró alatt találtak meg élettelenül.

Bomlásnak indult holttestet találtak Marosvásárhelyen a Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház mögötti erdős részen. Az 57 éves hajléktalan nő ügyében szándékos emberölés gyanújával indított nyomozást a rendőrség.
A menhelyre befogadják azon személyeket is, akiknek ideiglenes távoltartási rendelet miatt kell elhagyniuk otthonukat. A kisgyermekes családoknak is próbálnak segítséget nyújtani, ha az utcára kerülnek. Alapvetően csak azoknak tudnak hosszútávon segíteni, akik marosvásárhelyi személyivel rendelkeznek, de
Amennyiben hajléktalan személyt látnak, aki segítségre szorul, és nincs, ahol meleg helyen éjszakázzon, tárcsázzák a helyi rendőrség diszpécserszolgálatának telefonszámát (0265/250.760) vagy az éjszakai menedékhelyét (0365/422.575).
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
szóljon hozzá!