
Márk Endre polgármester szerint idén az eddiginél több dolguk lesz
Fotó: Haáz Vince
Harmincmillió lejjel többet költenek el Szászrégenben idén a beruházásokra, mint egy évvel korábban, legalábbis az elfogadott költségvetés szerint. Uszoda és bölcsőde épül, iskolákat korszerűsítenek, tömbházlakásokat hőszigetelnek és kerékpárutak alakítanak ki.
2023. január 27., 21:032023. január 27., 21:03
Maros megyében talán elsőként fogadták el Szászrégen költségvetését csütörtök délután. A Székelyudvarhely méretű város idén 157 millió 255 ezer lejből gazdálkodik, ez csaknem 40 millió lejjel több mint tavaly, amikor 114 millió lejt tett ki a város büdzséje.
A Márk Endre által vezetett településen tavaly is nagy beruházások történtek, utcákat javítottak, iskolákat korszerűsítettek, megoldották a szelektív hulladékgyűjtést, és nagy hangsúlyt fektettek a pályázatokra. Az idei költségvetésben, amelyet egyhangúlag fogadtak el a városi tanácsban, 73 millió 376 ezer lejt fordítanak a működési költségekre és valamivel több mint 83 millió lejt a beruházásokra.
A város vezetője a költségvetés megszavazása után elmondta, nagyon fontos számára, hogy minél több pénzt tudjanak fordítani a beruházásokra, hiszen
A Patria mozit is újranyitják, miután pályázati pénzből megújul
Fotó: Haáz Vince
Több kormányzati és uniós pályázatot sikerült megnyerniük, ugyanakkor a helyi bevételekből is jelentős összeget fordítanak a város fejlesztésére.
Pályázaton nyert pénzből a belvárosban behelyezik a villanyvezetékeket a föld alá, hogy jobban tudjanak érvényesülni az műemlék épületek.
A városvezető szívügyének tekinti, hogy uszodája épüljön a városnak, és erre kormánytámogatást is kapott, jelenleg a műszaki tervek készülnek. „Sok munka lesz, ehhez kérem a tanácsosok hathatós segítségét, hogy a megnyert pályázatokat meg tudjuk valósítani, a város élhetőbb, rendezettebb, szebb legyen” – mondta Márk Endre.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
szóljon hozzá!