
Márk Endre, Szászrégen polgármestere feleségével együtt ment szavazni fél kilenckor
Fotó: Gál Előd
Márk Endre, Szászrégen polgármestere is szavazott már reggel fél kilenckor. A második mandátumáért versenybe szállt városvezető a folytatásra adta le voksát.
2024. június 09., 10:422024. június 09., 10:42
2024. június 09., 10:452024. június 09., 10:45
Szászrégen polgármestere, Márk Endre feleségével együtt reggel fél kilenckor adta le szavazatát a szászrégeni Lucian Blaga Líceumban kialakított szavazókörzetben. A polgármester kifejtette, hogy az elmúlt négy év a városfejlesztésről, közösségépítésről szólt, ezt szeretnék folytatni.
Szászrégen polgármestere bízik abban, hogy közösen folytathatják a megkezdett munkát, ezért minden szavazópolgárt arra buzdít, hogy menjen el szavazni.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!