
Vincze Csilla. Határozott elképzelései vannak a könyvtár további fejlesztéseit illetően
Fotó: Gergely Imre
Ami eddig működött, és jó volt, azt továbbvinni és új kínálattal gazdagítani az intézményt, bővíteni az olvasók körét – röviden ezek a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár új igazgatójának, Vincze Csillának az elképzelései.
2019. szeptember 13., 20:022019. szeptember 13., 20:02
2019. szeptember 16., 19:092019. szeptember 16., 19:09
Az új intézményvezető beköszönő sajtótájékoztatója bevezetőjében leszögezte, elődjétől Ferencz Mátéfi Krisztától egy rendezett, könnyen átlátható intézményt vehetett át sikeres versenyvizsgája után, és könnyű lesz innen folytatni a munkát. A könyvtár munkatársairól is elismerően szólt, számos pályázati program és egyéb tevékenység, esemény zajlik az ő kezdeményezésük folytán, amelyeket mindenképpen tovább szeretne vinni.
A napokban nyújtottak be egy pályázatot, amely révén 270 ezer forint értékű új könyvvel gazdagodik a könyvtár állománya. Felét a gyerekkönyvtár kapja, felét felnőtt olvasóknak szánják, köztük szépirodalom, történelmi tárgyú, hagyományokról szóló, vagy éppen pszichológiai tárgyú könyvekről van szó, amelyekre éhesek az olvasók – közölte.
Azt szeretné, hogy az utóbbi években nagyon szépen rendbe tett gondozott udvar és kert pihenőhely legyen a közeli lakónegyedekben élők számára, ahol csendes, zöld környezetben olvasgatva tölthetik el az időt. Ugyanakkor, szeretne együttműködni a város más kulturális intézményeivel és általában minden civil szervezettel, a könyvtár szívesen helyet adna ezek rendezvényeinek is.
Az új igazgató szándéka, hogy kovász szerepet töltsön be a város irodalmi életében is. Igyekszik arra hatni, hogy az utóbbi időben már ritkábban találkozó Kercsó Attila Irodalmi Kör tevékenysége újra lendületet kapjon, és ugyancsak
Egy másik, könyveket egyre ritkábban forgató csoportot, a középiskolás fiatalokat is szeretné bevonzani a könyvtárba, de ugyanakkor könyvismertető alkalmak révén azt is szeretné tudatosítani mindenkiben, hogy rendelkezésre áll ezernyi szakkönyv is, amelyeket érdemes fellapozni, és választ találni az életben adódó kérdésekre.
A Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár a közeljövőben több rendezvényre is várja a közönséget, szeptember 17-én délután 18 órától a Marosvásárhelyi Rádió lesz itt a vendég a Gurul a rádió című, közel húsz éve minden évben sorra kerülő megmozdulásuk egy állomásaként találkoznak itt a hallgatókkal.
Szeptember 23-24-én Ady Endre halálának 100 éves évfordulójára szerveznek vetélkedőt 9-12 osztályos diákoknak, szeptember 30. a magyar népmese napja pedig egész napos mesés programmal és rajzpályázattal várja a gyerekeket.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
Személyautó és egy teherautó ütközött a Maros megyei Jedd közelében, hét személy megsérült, a forgalmat mindkét irányban lezárták.
Rendhagyó módon „spórolt” egy Maros megyei községvezető: illegálisan biztosított áramot 12 villanyoszlopnak, nem fizette a futballpálya öltözőjének és a községi színpadnak az államköltségeit sem. A polgármester ellen hatósági vizsgálat zajlik.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Egy román-bolgár cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as sztráda második, Târgu Frumos és Lețcani közötti 28,6 kilométeres szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – jelentette be a közúti beruházásokért felelős társaság.
Mihail Tîrnoveanu húsvétvasárnap Bölönben vonult fel, ahol a helyiek szerint uszító és történelemhamisító állítások hangzottak el. A történtek miatt megszólalt Kozma Albert unitárius lelkész is, aki közösség elleni támadásról beszélt.
Hivatalos látogatásra Magyarországra érkezett kedden délelőtt JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége, Usha Vance.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
szóljon hozzá!