
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tizenötödik alkalommal valósul meg a Kovászna, Hargita és Maros megyék tanácsai és a hozzájuk tartozó kulturális intézmények révén a Székelyföld Napok rendezvénysorozat, amelyet idén október 9. és 20. között szerveznek. Az esemény kiemelt célja bemutatni szűkebb hazánkat, hagyományainkat és kulturális értékeinket, idén a térségi együttműködésre és az értékcserére fektetve a hangsúlyt.
2024. október 04., 19:012024. október 04., 19:01
Mindhárom székelyföldi megyében gazdag programkínálattal várják az érdeklődőket a szervezők, akik olyan kisebb településekre is terveztek kulturális programokat, ahol az év nagy részében ritkán vagy egyáltalán nem zajlik művelődési esemény – írják a szerkesztőségünknek küldött közleményben. Megyékre lebontott részletes programajánló a rendezvény weboldalán érhető el.
A vidéki események mellett a Székelyföld Napoknak idén is lesznek kiemelt rendezvényei, például október elején a nemzetközi kortárs grafikának jut főszerep.
A megnyitó, a díjátadó ünnepség és a kísérőrendezvények október 9. és 11. között zajlanak Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
A beérkezett alkotásokból többet eljuttatnak vidékre, de Brassó megyei településeken is lesznek vetítések.
A Székelyföld Napok hivatalos megnyitója október 8-án lesz Székelyudvarhelyen, mely alkalommal átadják a három székelyföldi megye önkormányzata által alapított Orbán-Balázs díjakat is.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!