
A rendezvény szervezői és társszervezői számoltak be az idei terveikről
Fotó: Barabás Orsolya
Nézők jelenlétével tartanák idén a tizennegyedik kiadásához érkező Székelyföldi Lovas Ünnepet szeptember 3-5. között. A főszervező Krigel Sport Klub hetven programponttal, közel négyszáz fellépővel, versenyzővel minél több embert szeretne a gyergyószentmiklósi lovaspályára vonzani a három nap alatt.
2021. július 22., 16:462021. július 22., 16:46
2021. július 22., 16:522021. július 22., 16:52
Idén újra összeáll a négyes fogat, vagyis a szervező, támogató, fellépő és néző – hangsúlyozta a gyergyószentmiklósi lovaspályán tartott sajtótájékoztatón Bajkó Tibor, a főszervező Krigel Sport Klub elnöke, aki elmondta, hogy a három nap alatt többek között
„Kötelező módon betartjuk azokat az intézkedéseket, amelyeket a járványügyi helyzet megkövetel, de örülünk, hogy van lehetőség az eseményre kilátogatni, nem csak online követni. A szervezők térítésmentesen biztosítják a helyszínen a fájdalommentes tesztelést is” – tette hozzá Bajkó Tibor, aki megköszönte mindazoknak akik, ahogyan a korábbi években, most is támogatják, segítik a lovas ünnep megszervezését.
„Székelyföld egyik brandje ez a lovas ünnep, hiszen mi, magyar emberek mindig is különös figyelmet szenteltünk a ló szeretetének, hasznosításának. Talán azt is mondhatjuk, hogy a magyar emberek egyik legjobb barátja az állatok közül, a ló.
– fejtette ki az esemény kapcsán Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere beszélt arról, hogy az átalakított támogatási rendszerben továbbra is társszervezője lesz a rendezvénynek a városvezetés a Gyergyószentmiklósi Városi Sport Klubon keresztül, és azt kívánta, hogy a járvány negyedik hulláma kerülje el a rendezvényt, és tudják visszacsalogatni a nézőket a lovas ünnepre.
Kántor Boglárka, Hargita megyei önkormányzati képviselő kiemelte a Krigel Sport Klub szerepét, jelezve, hogy ők
A XIV. Székelyföldi Lovas Ünnep fővédnöke Potápi Árpád, a magyar miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
szóljon hozzá!