
Több udvarhelyszéki személyt díjaztak értékmentő munkájáért a magyar kultúra napján tavaly is
Fotó: László Ildikó
Rendezvénysorozattal készülnek Székelyudvarhelyen a magyar kultúra napjának alkalmából január 20-26 között. Udvarhelyszék Kultúrájáért Díjak ünnepélyes átadása és a gálaműsor január 22-én, szerdán lesz a művelődési házban.
2025. január 20., 10:522025. január 20., 10:52
2025. január 20., 17:362025. január 20., 17:36
Már hétfő délutántól programokkal készülnek Székelyudvarhelyen a magyar kultúra napjának alkalmából. A művelődési ház koncerttermében 17 órától mutatják be Sánduly Lajos Versszemek című könyvét, majd a művelődési ház kis kiállítótermében 18 órától Udvarhelyszéki Népművészek Egyesülete népművészeti kiállítása lesz.
Kedden Karácsony Ernő emlékkiállítását 17 órakor nyitják meg a koncertteremben, majd Pál (Kádár) Melinda A jövő könyvtára című filmjének bemutatójára kerül sor 18 órától a Városi Könyvtár Látvány- és hangzóanyag termében.
A Haáz Rezső Múzeum Kossuth utcai képtárában Kós András 110 című életmű kiállítása lesz látható csütörtökön 17 órától, a Cimbora Gyerekek Klubja tanulóinak munkáiból álló kiállítást 18 órától nyitják meg.
Végül a Székelyföldi Filharmónia tart farsangi szimfonikus hangversenyt Werner Gábor vezénylésével vasárnap 18 órától a művelődési ház nagytermében.
Az eseménysorozatról tovább olvashat ide kattintva.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!