
Fotó: Erdélyi Hagyományok Háza
Az első táncházat 51 éve rendezték meg Csíkszeredában, ennek emlékére a Táncház napját idén is megtartják május 10-én. Ebből az alkalomból a város központjában néptánccal, népzenével telített estét kínálnak a szervezők.
2023. május 03., 19:132023. május 03., 19:13
Az első táncház megrendezésének 51. évfordulója alkalmából számos programot szerveznek a Táncház napján Csíkszeredában. Május 10-én, szerdán a város központjában az alábbi programmal készültek a szervezők:
A táncoktatók, táncházgazdák: Ádám Katalin, Császár Szabolcs, Császár Ingrid, Didici Norbert, és Kis Réka.
Az esemény az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes, a Talentum Alapítvány, a Zengő Tér és az Erdélyi Magyar Népzenészek Egyesülete partnerségében valósul meg, az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
Itt a vizsgaidőszak. Kávé, jegyzetek, éjszakázás – ismerős? Most megéri megállni egy pillanatra, mert a Székelyhon játékra hív, ahol nemcsak a tanulási szokásaidat oszthatod meg, hanem értékes nyereményeket is bezsebelhetsz.
szóljon hozzá!