
Év végére eléri a húszmillió lejt a korszerű orvosi berendezések értéke a megyei sürgősségi kórházban – hangzott el a sajtóeseményen
Fotó: Pinti Attila
2019 és 2020 kivételesen eredményes évnek számított a Csíkszeredai Megyei Sűrgősségi Kórház életében a technológiai fejlődés terén – hangzott el a radiológia nemzetközi napjának alkalmából tartott sajtótájékoztatón. A nagyobb léptékű eszközbeszerzésekkel a kórház elindult a klinikai besorolás útján.
2020. november 09., 13:352020. november 09., 13:35
2020. november 09., 13:502020. november 09., 13:50
Konrád Judit, a korház menedzsere elmondta, az osztályok közül a radiológia részesült a legnagyobb mértékű támogatásban. Többek között mágneses rezonanciás készüléket (MRI), komputertomográfot (CT), digitális és mobil röntgengépeket és mamográf-készüléket is beszerzett a kórház a korszerűbb ellátás érdékében.
– tájékoztatott, megköszönve RMDSZ parlamenti képviselőinek és a megyei önkormányzatnak a beszerzések kapcsán nyújtott segítségüket.
Borboly Csaba megyei tanácselnök kiemelte, a legfontosabb, hogy a megyéből ne kényszerüljön senki máshová menni kivizsgálás és kórházi ellátás céljából. Tánczos Barna szenátor úgy fogalmazott, a megyei kórház elmúlt évei sikertörténetnek bizonyulnak. Az elöljáró biztosította a kórház vezetőségét, hogy
Korodi Attila polgármester még parlamenti képviselőként vett részt az említett fejlesztésekben. „Örülök, hogy a parlamenti munkám végén ilyen nagyléptékű támogatási folyamatban vettem részt. Csíkszeredának létfontosságú, hogy a kórház magas színvonalon és hatékonyan tudjon működni. A városi önkormányzat részéről partnerségünkről biztosítjuk a további munkát és fejlődést” – jelentette ki. Hajdú Gábor parlamenti képviselő-jelölt zárásként tudatta: a parlamenti csoport tagjaként elsődleges feladata lesz a kórházi fejlesztések további segítése és az egészségügyi törvénykezés hatékonyabbá tétele.
A Világbank több mint 3 millió lejjel szállt be a korház fejlesztéseibe, de a finanszírozások között a megyei tanács, a kórház saját önrésze és a kormányzati hozzájárulás egyaránt jelent van.
Az idei év végén további 3,1 millió lejre készül beszerezni mamográf és röntgenkészülékeket a csíkszeredai kórház.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
1 hozzászólás