Július 28-án tartják az országos mentőnapot Romániában, amelyet tavalyhoz hasonlóan idén is duplán ünnepelt a Hargita Megyei Mentőszolgálat: egy évértékelővel egybekötött díjátadó után elindították az Erdély Mentőcsoport csíkszéki fiókjával közösen szervezett stroke- és BLS-maratonjukat. Az egyhónapos képzéssorozat által a megye közel 30 településén tartanak felkészítőket a lakosságnak annak érdekében, hogy segíteni tudjanak bajbajutott embertársaikon.
2022. július 29., 20:002022. július 29., 20:00
2022. július 29., 20:152022. július 29., 20:15
Fotó: Pinti Attila
Július 28-án tartják az országos mentőnapot Romániában, amelyet tavalyhoz hasonlóan idén is duplán ünnepelt a Hargita Megyei Mentőszolgálat: egy évértékelővel egybekötött díjátadó után elindították az Erdély Mentőcsoport csíkszéki fiókjával közösen szervezett stroke- és BLS-maratonjukat. Az egyhónapos képzéssorozat által a megye közel 30 településén tartanak felkészítőket a lakosságnak annak érdekében, hogy segíteni tudjanak bajbajutott embertársaikon.
2022. július 29., 20:002022. július 29., 20:00
2022. július 29., 20:152022. július 29., 20:15
Fotó: Pinti Attila
A Hargita megyei mentős nap nyitómozzanataként évértékelőt tartottak pénteken Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának amfiteátrumában, ahol elsőként Péter Szilárd vezérigazgató köszöntötte a szép számban összegyűlt mentősöket és partnerintézményeik képviselőit. Felelevenítette, hogy
Fotó: Pinti Attila
„Nehéz évet zártunk, viszont tudjuk, hogy a megvalósításokra, a sikerekre jó emlékezni, és fontos ezekből feltöltődni, hiszen a mi szakmánk gyakorlása során sok olyan esettel találkozunk, amikor mindent megteszünk azért, hogy megmentsünk egy életet, és fáj, ha mégsem sikerül” – mutatott rá Péter Szilárd.
Fotó: Pinti Attila
Ezt követően Domokos Iván orvosigazgató ismertette az intézmény 2021-es tevékenységét. Mint részletezte:
Az intézménynek megyeszerte 16 mentőpontja működik, és 60 mentőautóval sietnek a bajbajutottak segítségére.
Fotó: Pinti Attila
A statisztikai adatok ismertetése után többen is gratuláltak a mentőszolgálatnak a kitartó munkáért, elsőként Isabela Prodan alprefektus, majd Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője, illetve a Hargita megyei csendőrség és tűzoltóság képviselői. Az ünnepség végén díjátadót is tartottak, amelyen a mentőszolgálat munkatársait méltatták elismerő oklevelekkel.
Fotó: Pinti Attila
Az esemény a továbbiakban a Szabadság téren folytatódott, ahol a kiállított mentőszolgálati járművek szomszédságában felállított sátrakban elindították az Erdély Mentőcsoport csíkszéki fiókjával közösen és Hargita Megye Tanácsának támogatásával szervezett stroke- és BLS-maratonukat. Noha az időjárás nem kedvezett az eseménynek, néhány érdeklődő mégis a helyszínre látogatott, akik
Fotó: Pinti Attila
Mint elhangzott, tavaly csak a BLS-re koncentráltak, idén azonban az agyi történésekkel is kibővítették a programot, mivel mindkettő esetében a legfontosabb tényező az idő.
Fotó: Pinti Attila
Ha a beteg az első négy-hat órában nem részesül szakellátásban, olyan maradandó tünetek alakulhatnak ki, amelyek az egész életét végigkísérik. Annak érdekében, hogy a lakosság minél nagyobb része tudjon közbeavatkozni a hasonló helyzetekben, augusztus 27-ig további huszonnégy településen tartanak képzéseket.
A csíkszeredai eseményen a mentősöknek is bemutattak egy újdonságnak számító, újjáélesztéshez használható berendezést.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!