
Fotó: Beliczay László
Az animáció világnapja alkalmából mutatta be rajzfilmsorozatának legújabb részét a Székelyföldi Legendárium csapata pénteken a szejkefürdői Mini Erdély Parkban. Számos gyerek volt kíváncsi az új epizód vetítésére.
2022. október 28., 15:272022. október 28., 15:27
Hamar megtelt kíváncsi gyerekekkel a Mini Erdély Park vetítőterme pénteken, ahol
A Csontkirály és Babkirály című tízperces animációt először láthatta a közönség.
Kétszer is teltházas vetítést tartott a Székelyföldi Legendárium
Fotó: Beliczay László
Fazakas Szabolcs, a projekt ötletgazdája lapunknak kifejtette, az aktuális epizódban a sorozat hősei a klézsei hegy mondáját igyekeznek megmenteni. Megjelenik benne a végtelen forrás, valamint a téli időszakot (amikor több húst eszünk) és a húsvéti böjtöt szimbolizáló Csontkirály és Babkirály.
– fogalmazott az ötletgazda. Hozzátette: még hét epizódot fognak elkészíteni a rajzfilmből a második évad részeként, köztük az őrvidéki Fertő-tó mondáját, utána muravidékre látogatnak el a mesehősök.
Fotó: Beliczay László
Fazakas Szabolcs úgy látja, hogy
A Székelyföldi Legendárium csapata már egyeztetett arról is, hogy tévécsatornák is vetítsék a sorozatukat, ám ehhez legalább huszonnégy részt kell elkészítsenek.
Fotó: Beliczay László
Fazakas arra is kitért, hogy aki lemaradt a vetítésről ne bánkódjon, hiszen hamarosan Székelyudvarhelyen is bemutatják a rajzfilmet.
Elhunyt 36 éves korában Hayden Panettiere amerikai színésznő, aki olyan alkotásokban játszott, mint a Nashville, a Hősök és a Sikoly című horror - közölte a The New York Times hétfőn a család közleményére hivatkozva.
Feltehetően egy drón robbanótöltet nélküli roncsdarabját emelték ki vasárnap délután a Fekete-tengerből a konstancai Zoom Beach strandtól mintegy egy tengeri mérföldre – közölte a védelmi minisztérium.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
szóljon hozzá!