Hirdetés
Hirdetés

Számos erdélyi városban mozizhatunk a következő napokban

A Moszkva tér című vígjátékot Sepsiszentgyörgyön vetítik •  Fotó: Filmtettfeszt

A Moszkva tér című vígjátékot Sepsiszentgyörgyön vetítik

Fotó: Filmtettfeszt

Kezdődik a 24. Filmtettfeszt, érdemes szemfülesnek lenni, hiszen több erdélyi városba hoznak el friss magyar nagyjátékfilmeket, nemzetközi díjakat elnyert rövidfilmeket, amelyek többségét idén is ingyenesen vetítik, emellett dokumentumfilm-vetítések, közönségtalálkozók és egyéb kísérőprogramok is várják az Erdélyi Magyar Filmszemle közönségét október 2-6. között, szerdától vasárnapig.

Székelyhon

2024. október 02., 16:422024. október 02., 16:42

A következő öt nap során a legjobb új magyar filmek teljes, műfaj és téma szerint is sokszínű palettáját terítjük a közönség elé – írják a szervezők. Tíz új nagyjátékfilm, három felejthetetlen klasszikus, hét kiváló egészestés dokumentumfilm, két csokorra való magyarországi- és egy blokknyi erdélyi rövidfilm, valamint a Filmgalopp 12 versenyfilmje alkotja a ma kezdődő Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle programjának a gerincét – olvasható a fesztivál honlapján.

Hirdetés

Csíkszeredában pénteken a rövidfilmek mellett 20 órától az 1968 – Egy szerelem rekonstrukciója (r. Nagy Anikó Mária, Lukácsy György) című dokumentumfilmet vetítik, amit közönségtalálkozó követ. Szombaton szintén 20 órától lesz látható a Nyersanyag (r. Boross Martin) című filmdráma, míg vasárnap 16 órától a Fekete pont (r. Szimler Bálint) és a Szolgának születtek (r. Moharos Attila) című filmeket lehet megtekinteni.

Gyergyóalfaluban pénteken gyermekeknek szóló vetítést szerveznek 17 órától, szombaton Tóth Barnabás Mesterjátszma című thillerét tűzték műsorra 19 órától, a Lefkovicsék gyászolnak (r. Breier Ádám) című vígjátékot pedig vasárnap 19 órától láthatja a közönség.

Kézdivásárhelyen pénteken mutatják be a Mesterjátszmát, szombaton a Nyersanyag című filmdrámát, vasárnap pedig az 1968 – Egy szerelem rekonstrukciója című dokumentumfilmet, mindhárom vetítés 19 órakor kezdődik.

Kovászna sem marad ki a sorból: itt szerdán erdélyi rövidfilmeket láthat a helyi közönség, csütörtökön 17 órától vetítik a Lefkovicsék gyászolnak filmdrámát, pénteken szintén 17 órától a Kálmán-nap (r. Hajdu Szabolcs), majd 19 órától a Cicaverzum (r. Szeleczki Rozália) című filmet. Szombaton az Elfogy a levegő (r. Moldovai Katalin) című magyar filmdrámát lehet megtekinteni.

Sepsiszentgyörgy csütörtöktől kapcsolódik a fesztiválhoz, ahol rövidfilmek mellett a Moszkva tér (r. Török Ferenc) című vígjátékot és a Kix című dokumentumfilmet is vetítik. Pénteken 18.30-tól Almási Tamás Szívügyem című dokumentumfilmjét, majd 20 órától a Mesterjátszmát adják. Szombaton a Január 2. (r. Szilágyi Zsófia) című filmdrámát és az 1968 – Egy szerelem rekonstrukcióját vetítik a szentgyörgyi közönségnek, vasárnap két drámával zárul a helyi közönségnek címzett fesztivál: a Fekete pont (r. Szimler Bálint) és a Nyersanyag lesz látható.

Székelyudvarhelyen a Lefkovicsék gyászolnak című nagyjátékfilmet pénteken 20 órától vetítik, szombaton a Szolgának születtem és a Kálmán-nap lesz látható, előbbi 18 órától, majd 20 órától Hajdu Szabolcs alkotása, végül vasárnap a Mesterjátszmát lehet megtekinteni 19 órai kezdettel.

Idén Szentegyháza is csatlakozik a filmfesztiválhoz, ahol pénteken a Cicaverzum című filmet mutatják be 19 órakor. Szombaton több alkotás, köztük a Magyarázat mindenre (r. Reisz Gábor) filmdráma és a Lefkovicsék gyászolnak című vígjáték kerül terítékre, míg vasárnap Moharos Attila Szolgának születtem című filmje.

Részletes programismertető a filmfesztivál honlapján érhető el.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 09., csütörtök

Halomba rakott vasúti talpfák kaptak lángra Marosvásárhelyen

A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.

Halomba rakott vasúti talpfák kaptak lángra Marosvásárhelyen
Hirdetés
2026. július 09., csütörtök

Sietősen távoztak a strandolók, amikor jött a homokvihar a román tengerparton – videóval

Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.

Sietősen távoztak a strandolók, amikor jött a homokvihar a román tengerparton – videóval
2026. július 09., csütörtök

Útmutatóval próbál segíteni a középiskolai felvételizőknek az oktatási minisztérium

Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.

Útmutatóval próbál segíteni a középiskolai felvételizőknek az oktatási minisztérium
2026. július 09., csütörtök

Több mint 20 millió lejt utalt ki a kormány a Viorel Pașca otthonaiból áthelyezett személyek ellátására

A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.

Több mint 20 millió lejt utalt ki a kormány a Viorel Pașca otthonaiból áthelyezett személyek ellátására
Hirdetés
2026. július 09., csütörtök

Felmérés: a romániaiak negyede tölti az idei nyári szabadságát külföldön

Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.

Felmérés: a romániaiak negyede tölti az idei nyári szabadságát külföldön
2026. július 09., csütörtök

Spanyolországgal bővül a brassói repülőtér kínálata

Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.

Spanyolországgal bővül a brassói repülőtér kínálata
2026. július 09., csütörtök

Cseke Attila szerint a pápaválasztás modelljét is követni lehetne a kormányválság feloldásához

Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.

Cseke Attila szerint a pápaválasztás modelljét is követni lehetne a kormányválság feloldásához
Hirdetés
2026. július 09., csütörtök

Azonosították és megbüntették az elszabadult lovak tulajdonosát

A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.

Azonosították és megbüntették az elszabadult lovak tulajdonosát
2026. július 09., csütörtök

Sepsiszentgyörgy közelében rengett a föld éjszaka

A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Sepsiszentgyörgy közelében rengett a föld éjszaka
Hirdetés