Hirdetés
Hirdetés

Számos erdélyi városban mozizhatunk a következő napokban

A Moszkva tér című vígjátékot Sepsiszentgyörgyön vetítik •  Fotó: Filmtettfeszt

A Moszkva tér című vígjátékot Sepsiszentgyörgyön vetítik

Fotó: Filmtettfeszt

Kezdődik a 24. Filmtettfeszt, érdemes szemfülesnek lenni, hiszen több erdélyi városba hoznak el friss magyar nagyjátékfilmeket, nemzetközi díjakat elnyert rövidfilmeket, amelyek többségét idén is ingyenesen vetítik, emellett dokumentumfilm-vetítések, közönségtalálkozók és egyéb kísérőprogramok is várják az Erdélyi Magyar Filmszemle közönségét október 2-6. között, szerdától vasárnapig.

Székelyhon

2024. október 02., 16:422024. október 02., 16:42

A következő öt nap során a legjobb új magyar filmek teljes, műfaj és téma szerint is sokszínű palettáját terítjük a közönség elé – írják a szervezők. Tíz új nagyjátékfilm, három felejthetetlen klasszikus, hét kiváló egészestés dokumentumfilm, két csokorra való magyarországi- és egy blokknyi erdélyi rövidfilm, valamint a Filmgalopp 12 versenyfilmje alkotja a ma kezdődő Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle programjának a gerincét – olvasható a fesztivál honlapján.

Hirdetés

Csíkszeredában pénteken a rövidfilmek mellett 20 órától az 1968 – Egy szerelem rekonstrukciója (r. Nagy Anikó Mária, Lukácsy György) című dokumentumfilmet vetítik, amit közönségtalálkozó követ. Szombaton szintén 20 órától lesz látható a Nyersanyag (r. Boross Martin) című filmdráma, míg vasárnap 16 órától a Fekete pont (r. Szimler Bálint) és a Szolgának születtek (r. Moharos Attila) című filmeket lehet megtekinteni.

Gyergyóalfaluban pénteken gyermekeknek szóló vetítést szerveznek 17 órától, szombaton Tóth Barnabás Mesterjátszma című thillerét tűzték műsorra 19 órától, a Lefkovicsék gyászolnak (r. Breier Ádám) című vígjátékot pedig vasárnap 19 órától láthatja a közönség.

Kézdivásárhelyen pénteken mutatják be a Mesterjátszmát, szombaton a Nyersanyag című filmdrámát, vasárnap pedig az 1968 – Egy szerelem rekonstrukciója című dokumentumfilmet, mindhárom vetítés 19 órakor kezdődik.

Kovászna sem marad ki a sorból: itt szerdán erdélyi rövidfilmeket láthat a helyi közönség, csütörtökön 17 órától vetítik a Lefkovicsék gyászolnak filmdrámát, pénteken szintén 17 órától a Kálmán-nap (r. Hajdu Szabolcs), majd 19 órától a Cicaverzum (r. Szeleczki Rozália) című filmet. Szombaton az Elfogy a levegő (r. Moldovai Katalin) című magyar filmdrámát lehet megtekinteni.

Sepsiszentgyörgy csütörtöktől kapcsolódik a fesztiválhoz, ahol rövidfilmek mellett a Moszkva tér (r. Török Ferenc) című vígjátékot és a Kix című dokumentumfilmet is vetítik. Pénteken 18.30-tól Almási Tamás Szívügyem című dokumentumfilmjét, majd 20 órától a Mesterjátszmát adják. Szombaton a Január 2. (r. Szilágyi Zsófia) című filmdrámát és az 1968 – Egy szerelem rekonstrukcióját vetítik a szentgyörgyi közönségnek, vasárnap két drámával zárul a helyi közönségnek címzett fesztivál: a Fekete pont (r. Szimler Bálint) és a Nyersanyag lesz látható.

Székelyudvarhelyen a Lefkovicsék gyászolnak című nagyjátékfilmet pénteken 20 órától vetítik, szombaton a Szolgának születtem és a Kálmán-nap lesz látható, előbbi 18 órától, majd 20 órától Hajdu Szabolcs alkotása, végül vasárnap a Mesterjátszmát lehet megtekinteni 19 órai kezdettel.

Idén Szentegyháza is csatlakozik a filmfesztiválhoz, ahol pénteken a Cicaverzum című filmet mutatják be 19 órakor. Szombaton több alkotás, köztük a Magyarázat mindenre (r. Reisz Gábor) filmdráma és a Lefkovicsék gyászolnak című vígjáték kerül terítékre, míg vasárnap Moharos Attila Szolgának születtem című filmje.

Részletes programismertető a filmfesztivál honlapján érhető el.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 03., kedd

„Bolojan a gázpalack mellett játszik a tűzzel” – éles kritika érte a kormányfőt a megszorítások miatt

Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.

„Bolojan a gázpalack mellett játszik a tűzzel” – éles kritika érte a kormányfőt a megszorítások miatt
Hirdetés
2026. február 03., kedd

Nincs mód adócsökkentésre a pénzügyminisztérium szerint

A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.

Nincs mód adócsökkentésre a pénzügyminisztérium szerint
2026. február 03., kedd

Megdöbbentő családi háttérről számolt be a gyermekvédelem a patakba fulladt testvérpár halálesete után

Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.

Megdöbbentő családi háttérről számolt be a gyermekvédelem a patakba fulladt testvérpár halálesete után
2026. február 03., kedd

Elkapta az autó orrát a vonat, sértetlenül megúszta az idős sofőr – videó

Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.

Elkapta az autó orrát a vonat, sértetlenül megúszta az idős sofőr – videó
Hirdetés
2026. február 03., kedd

Ez a kemény fagy most nagy ívben kikerült minket, de ki bánja?

Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.

Ez a kemény fagy most nagy ívben kikerült minket, de ki bánja?
2026. február 03., kedd

Benyújtotta nyugdíjazási kérelmét a bekapcsolt mikrofonnál kínos helyzetbe került bírónő

Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.

Benyújtotta nyugdíjazási kérelmét a bekapcsolt mikrofonnál kínos helyzetbe került bírónő
2026. február 03., kedd

Alsósófalva ad otthont a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak

Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.

Alsósófalva ad otthont a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak
Hirdetés
2026. február 02., hétfő

Patakba esett és meghalt egy testvérpár Szeben megyében

A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.

Patakba esett és meghalt egy testvérpár Szeben megyében
2026. február 02., hétfő

350 ezer lejnyi büntetést osztottak ki gyorshajtásért egy hét alatt Hargita megyében

Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

350 ezer lejnyi büntetést osztottak ki gyorshajtásért egy hét alatt Hargita megyében
2026. február 02., hétfő

Érkezik a tanszertámogatás a szociális kártyákra

A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.

Érkezik a tanszertámogatás a szociális kártyákra
Hirdetés