
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Maros megyében az idei év első félévében ellenőrzött személygépkocsik csaknem 40 százaléka, Hargita megyében pedig 20 százaléka balesetveszélyes – derült ki a rendőrök és a gépjármű-nyilvántartási hivatal ellenőrzéseiből.
2019. szeptember 09., 11:252019. szeptember 09., 11:25
Közzétették a Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR) első félévi mérlegét, és ebből kiderült, hogy sokan még mindig olyan személygépkocsikkal közlekednek az utakon, amelyek balesetveszélyesek.
Maros megyében az első félévben 1115 autót ellenőriztek. A megvizsgált gépkocsik közül 426 nem felelt meg a törvényes előírásoknak, 12-t azonnal kivontak a forgalomból, mert balesetveszélyesek. A rendőrök száz pénzbírságot róttak ki a talált hiányosságok miatt és ugyanannyi esetben vonták be az autók forgalmi engedélyét.
A Hargita megyében az első félévben 532 járművet ellenőriztek, s ezeknek 20 százaléka bizonyult balesetveszélyesnek. A szúrópróbaszerű ellenőrzéseken találtak olyan autókat is, amelyiknek lejárt a műszaki vizsgája. Hargita megyében a rendőrök 92 sofőrt büntettek meg és bevontak 84 forgalmi engedélyt is.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
Három testvér konfliktusa miatt riasztották a rendőrséget, csendőröket, mentőket, de még a különleges bevetési szolgálatot is csütörtök délután Maros megyében.
A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
A hidrogén és a biogáz fontos szerepet játszanak a zöldenergiára való átállásban, de a széles körű alkalmazáshoz – különösen a tömegközlekedésben és a háztartásokban – még időre és további technológiai fejlesztésekre van szükség.
Letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat kilenc tagját – köztük azt az ügyvédnőt is, akinek a segítségével a bűntényt elkövették.
Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) – jelentette ki csütörtökön Christian Stocker osztrák kancellár, hozzátéve, hogy Románia olyan partner országa számára, amelyre számítani lehet.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
1 hozzászólás