
Számonkérések sorozata hangzott el az ülésen
Fotó: Beliczay László
Összesen hat ANL-lakás eladásáról döntöttek a székelyudvarhelyi képviselő-testület csütörtöki soros ülésén, ahol egyebek mellett Pálfi Kinga leköszönő alpolgármester és Kurtus István POL-os önkormányzati képviselő lemondását is tudomásul vették. Az alpolgármester-választással kapcsolatos napirendi pontot elhalasztották.
2022. május 26., 16:182022. május 26., 16:18
2022. május 26., 16:252022. május 26., 16:25
A napirendi pontok megtárgyalása előtt bemutatkozott Péter Zsanett diákpolgármester, aki csapatával diákmunka-lehetőségeket, diákkedvezményeket és tematikus esteket szeretne megvalósítani, valamint jelölttársának javaslatát, hogy az Udvarhelyi Fiatal Fórum épületének pincéjében közösségi találkozóhelyet alakíthassanak ki a fiataloknak. Utóbbihoz az önkormányzat segítségét kérte.
Ismertette terveit a diákpolgármester
Fotó: Beliczay László
Levették napirendről Bindea Dániel MPP-s képviselő alpolgármester-választással kapcsolatos tervezetét Godra Zsolt POL-frakcióvezető kérésére, aki azt ígérte, hogy
Az előterjesztésekben hat ifjúsági lakás eladása szerepelt. Elhangzott, összesen hetvennégy lakásvásárlással kapcsolatos kérés érkezett a polgármesteri hivatalba, a többiről a jövő havi önkormányzati ülésen dönthetnek a képviselők. Az RMDSZ kérdésére Venczel Attila jegyző elmondta,
Hozzátette, még vannak családok, akiknek nem küldték ki a lakások pontos árát, de azon dolgoznak, hogy ez is mihamarabb megtörténjen. Végül jóváhagyták a határozattervezeteket a képviselők.
Több kérdést is intézett a polgármesterhez az RMDSZ-frakció
Fotó: Beliczay László
Arról is tárgyaltak, hogy többen magánterületeket adnak át a városnak a Rózsa, a Bükk és a Termés utcák környékén. Gálfi Árpád polgármester szerint nagyon fontos döntés, hiszen ennek köszönhetően valósíthatnak meg infrastrukturális beruházásokat.
Szakács Tibor szövetségi képviselő azt kérte, hogy az elöljáró soroljon fel legalább három utcát, amit a területek leadása után közművesítettek, illetve tettek rendbe. Gálfi a Szászok táborában és a Templom utca felső részén kialakított villanyhálózatot említette, megjegyezve, hogy több más helyszín esetében is pályáznak a munkálatok érdekében.
Később jelöl alpolgármestert a POL-frakció
Fotó: Beliczay László
A képviselők jóváhagytak egy övezeti területrendezési tervet (PUZ) a Fások utcában, a dokumentumok három tömbház megépítéséhez szükségesek. Az előterjesztések között szerepelt egy, a Budvár utcára vonatkozó PUZ is: ott egyebek mellett egy sportkomplexumot, illetve a kisiparosok számára elképzelt inkubátorházat valósítanának meg.
A szövetségiek kifogásolták az elképzelt sportkomplexum helyszínét, hiszen szerintük azt a sportcsarnok környékén kellene létrehozni. Végül az RMDSZ-es képviselők tartózkodásával fogadta el a testület a tervezetet. Ezt követően
A megvalósítandó inkubátorházzal kapcsolatos projekt gazdasági mutatóit módosítani kellett, hiszen négy év telt el a kapcsolódó megvalósíthatósági tanulmány elkészülése óta. Azóta jelentősen megemelkedtek az árak, a költségtöbblet pedig önrésznek számít. Emiatt 10,9 millió lejre emelkedett a projekt összköltsége. Eddig a város által biztosítandó összeg nagyjából 2,6 millió lej volt, ami nagyjából 6 millió lejre emelkedett. Az RMDSZ az önrész növekedését kérte számon.
Elköszönt Albert Sándor lemondott városmenedzser is
Fotó: Beliczay László
Gálfi Árpád a beruházási osztályt okolta több hasonló projekt esetében, hiszen alulárazva hirdettek közbeszerzéseket a kivitelezés érdekében. Részben vállalta is ezért a felelősséget.
Péter Balázs, a POL frakcióvezető-helyettese kijelentette, a felelősség teljes egészében a polgármestert terheli, hiszen mindez a „hivatal kapuin belül” történt. Gálfi azzal védekezett, hogy ő nem akadályozta a korábbi beruházási igazgatók munkáját. A jelenlevők meglepetésére hangsúlyozta, ő más megyébe kellett menjen, hogy rájöjjön, milyen gondok vannak a székelyudvarhelyi hivatalon belül.
Venczel Attila mutatta be a számvevőszék legutóbbi jelentését: egy 2017-es döntés alapján
továbbá nagyjából 622 ezer lejt az Udvarhely Média Kft.-vel kapcsolatos károkozás okán. Utóbbi ügyben még perek zajlanak. Gálfi szerint a számvevőszéki ellenőrzések megválasztása előtt is voltak problémák a protokollköltségekkel, ennek ellenére neki személyesen kell kifizetnie 65 ezer lejt, míg a korábbi polgármester peres úton bizonyította a pénz legális elköltését. Gálfi viszont nem perelhetett, hiszen polgármesterként saját magát nem citálhatja bíróság elé. Az ellene megítélt összegből már 20 ezer lejt ki is fizetett.
A decemberi fordulat utáni első napokban itthon hokibotokkal védték a terroristáktól a tömbház udvarát a férfiak, pontos beosztás alapján, amelyet mindenki igyekezett betartani.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
szóljon hozzá!