
A Gyergyói-medence iskoláinak pszichológusai, szociálpedagógusai, gyógypedagógusai, nevelési tanácsadói hétfőn délelőtt egyeztetést tartottak a pályabörze kapcsán.
Fotó: Barabás Orsolya
Kilencedik alkalommal rendez pályabörzét a Gyergyói-medence pszichopedagógiai munkaközössége szerda és csütörtök délután a gyergyószentmiklósi Fogarassy Mihály Általános Iskolában. A rendezvény célja a VIII., illetve XI–XII. osztályos diákok tájékoztatása a különböző szakmák világáról. A börzén 30 pályaterületről összesen 85 szakember részvételére számíthatnak az érdeklődők.
2022. november 14., 15:162022. november 14., 15:16
A pályaválasztás fontos döntés az életben. A mai oktatási rendszer szerint többször is határozni kell ebben a kérdésben, előbb nyolcadik osztályban, majd a középiskolás évek végén. A döntés nem egyszerű, hiszen a legtöbb fiatal nem igazán tudja, mit is fed valójában egy-egy szakirány. Ebben próbál segítséget nyújtani immár kilencedik alkalommal a Gyergyói-medence pszichopedagógiai munkaközössége.
„A pályaválasztás folyamatában bizonyos pontokat érinteni kell. Az egyik az önismereti szegmens. Azzal foglalkozunk, hogy egyénenként kinek milyen rátermettsége van, milyen képességekkel, jártasságokkal, tulajdonságokkal bír, felleltározhatjuk azt is, hogy mi az érdeklődése. Ezenkívül
– részletezte András Gabriella szociálpedagógus, iskolai nevelési tanácsadó a szervezők hétfő délelőtti megbeszélésén.
Idén 85 szakember nyújt tájékoztatást a szükséges képesítésekről és elhelyezkedési lehetőségekről, valamint ismertetik azokat a követelményeket, amelyek az adott pályára alkalmasságot jelenthetnek, ugyanakkor válaszolnak a diákok kérdéseire is.
A diákok kiválaszthatják az őket leginkább érdeklő területeket, és több bemutatót is meghallgathatnak.
A pályabörzét elsősorban 8. és 11–12. osztályosoknak szervezik, de bárkit szívesen látnak a tájékoztatón, nemcsak Gyergyószentmiklósról, hanem a környező településekről is, hiszen legutóbb 2019-ben tudták megtartani ezt a rendezvényt.
A program lebonyolításában a Gyergyói-medence iskoláinak pszichológusai, szociálpedagógusai, gyógypedagógusai, nevelési tanácsadói vesznek részt. Az érdeklődőket november 16-án és 17-én 15–18 óra között várják a Fogarassy Mihály Általános Iskolában.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
Legalább 95 ember életét vesztette, és több mint 380-an eltűntek Himalája határvidékén pusztító villámárvizek következtében Nepálban. A katasztrófát a Kínát és Nepált összekötő folyó partjairól feltörő sár-, víz- és törmelékáradat okozta.
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság narancssárga riasztást adott ki szerda estére következő Maros megyei településekre: Szováta, Sóvárad, Makfalva, Székelybere, Nyárádremete, Nyárádmagyarós és Kibéd.
Szociális gondosóra-program bevezetése, a civil pályázati rendszer újraindítása, valamint a városi költségvetés módosítása is a napirenden szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület szerdai ülésén. A Monturistnak újabb levelet küldenek.
Narancssárga riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több településre Hargita megyében szerda estére. Erős széllökések, jégeső és villámlás is kísérheti a ma esti vihart Korond térségében.
szóljon hozzá!