
Szakértő szerint az áfa emelése leginkább a kiskeresetűeket fogja érinteni, mert ők költik a jövedelmük legnagyobb hányadát fogyasztásra. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Az áfa 2–3 százalékpontos emelésére számít jövőre a pénzügyi elemzők szakmai szervezete, a CFA Románia Egyesület elnöke.
2024. október 07., 15:222024. október 07., 15:22
Alexandra Smedoiu egy hétfői sajtóeseményen elmondta, hogy az év végére nagyon nagyra duzzadó költségvetési hiány miatt a kormány az állam bevételeinek növelésére kényszerül. Ennek egyik legvalószínűbb módozata szerinte az áfa emelése, azaz a fogyasztás megadóztatása lesz. Ezt azzal indokolta, hogy
A szakember hozzátette, hogy várhatóan decemberben jelenti be a következő kormány a jövő évi bevételnövelő intézkedéseket, a választások miatt erre egyelőre nem lehet számítani.
Úgy vélekedett, hogy az áfa 2–3 százalékpontos emelése már jövő év január elsejétől hatályba léphet, de megjegyezte, hogy ez jelentheti a jelenlegi áfakedvezmények részleges eltörlését is.
– idézi az Agerpres hírügynökség a CFA Románia Egyesület elnökét. Alexandra Smedoiu megemlítette azt is, hogy
mert ők költik a jövedelmük legnagyobb hányadát fogyasztásra.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
szóljon hozzá!