
Fotó: Hargita megye tanácsának sajtószolgálata
Kárpát-medencei Gyermekvédelmi Konferenciát tartanak április 24-25. között a csíksomlyói Jakab Antal Házban a Csibész Ifjúsági Egyesület, valamint a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság szervezésében. A szakmai találkozó ünnepélyes megnyitóját kedden tartották.
2018. április 24., 16:272018. április 24., 16:27
A szakmai találkozón hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozó szervezetek és állami intézmények munkatársai vesznek részt, a helyiek mellett többen Magyarországról érkeztek, de voltak, akik Szabadkáról, vagy más Kárpát-medencei városból jöttek a konferenciára.
A gyermekvédelmi konferenciát a hátrányos helyzetű gyermekekből álló Sunshine együttes rövid műsora nyitotta meg, majd Elekes Zoltán, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság vezetője szólt az egybegyűltekhez.
– sorolta az igazgató. Hozzátette, a konferencia programját is éppen ezért úgy állították össze, hogy ne csak szakmai feltöltődést nyújtsanak a résztvevőknek, hanem szellemileg is töltekezhessen mindenki, ezért többek között egy kirándulást is beiktattak a programba. „Aki ebben a szakmában dolgozik, annak szüksége van feltöltődésre.
Fotó: Hargita megye tanácsának sajtószolgálata
– osztotta meg Elekes.
Gergely István, a Csibész Ifjúsági Egyesület elnöke azt kívánta a konferencia résztvevőinek, a csíksomlyói Mária-kegyszobor közelségére utalva, hogy
Flender Gyöngyvér, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának konzulja többek között arról beszélt, hogy a konferencia témáját és jelentőségét a magyar kormány is fontosnak tartja; a rendezvény főtámogatója a magyarországi Emberi Erőforrások Minisztériuma.
A konzul felszólalása után Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere köszöntötte a résztvevőket, mint fogalmazott,
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, felszólalásában kiemelte, „ha az országhatárok nem tudnak minket elválasztani, nincs olyan erő, amely gátat tudna szabni annak a munkának, amit a hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozók hivatásszerűen végeznek”, utalva a konferencia egész Kárpát-medencére kiterjedő mivoltára.
Fotó: Hargita megye tanácsának sajtószolgálata
Lakner Zoltán Lehelt, a magyarországi Szociálpolitikai Szemle szaklap főszerkesztőjét mint a szociális téma ismerőjét arról kérdeztük, hogyan látja a magyarországi és romániai gyermekvédelmi rendszer működését.
Bár más rendszerben fejlődik Romániában az állam által támogatott szociális és gyermekvédelmi hálózat, mint Magyarországon, ahol sajátos rendszer működik, Európában talán egyik legszervezettebb és legkiterjedtebb hálózat” – fejtette ki Lakner.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!