
Fotó: Székelyhon
Pukkannak a pezsgők és konfetti borítja a teret: üdvrivalgás fogadta Szakács Paál Istvánt, Székelyudvarhely újdonsült polgármesterét az RMDSZ eredményváróján. „Büszkén jelenthetem, hogy győztünk” – kezdte beszédét Székelyudvarhely újdonsült polgármestere, aki mindenekelőtt a székelyudvarhelyieknek köszönte meg a bizalmat és a felhatalmazást.
2024. június 10., 00:102024. június 10., 00:10
2024. június 10., 00:412024. június 10., 00:41
Mint mondta, az igazi munka csak most kezdődik: „kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy a továbbiakban is együttműködjünk a lakókkal, gyakran fogunk konzultálni.” Kiemelte ugyanakkor, hogy
Mindemellett ígéretet tett arra, hogy minden székelyudvarhelyi ember polgármestere lesz, és végezetül köszönetet mondott vetélytársainak, hogy a választási kampányt korrekt módon vitték végig.

A huszonkét székelyudvarhelyi körzetből tizenháromban számolták össze a szavazatokat, azokból az látszik, hogy Szakács-Paál István toronymagasan vezet.
– fogalmazott, hozzátéve, bízik benne, hogy a város továbbra is számíthat a szakértelmükre és elkötelezettségükre.
Az újdonsült polgármester ugyanakkor azt is kiemelte, hogy a változást csak együtt tudják megvalósítani a lakókkal, hiszen csak együtt tudják a várost azzá tenni, aminek, amilyennek megálmodtak.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!