
Képünk illusztráció
Fotó: Komka Péter/MTI
Hétvégétől keddig egy túlnyomórészt déli légáramlat kedvez annak, hogy egy szaharai eredetű porszemcsékkel teli légtömeg Észak-Afrika felől Közép- és Délkelet-Európa felé sodródjék, így Romániát is elérje – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) tájékoztatására hivatkozva.
2021. február 07., 15:222021. február 07., 15:22
Noha ebben az időszakban a tőlünk nyugatra és délnyugatra fekvő országokban jelentős csapadék hull, ami tisztítja a levegőt, a porfelhő Romániát is eléri. Ennek következtében szaharai eredetű por lerakodására számíthatunk, különösen hétfőre virradóan, leginkább az ország nyugati és északi régióiban, valamint a hegyekben, majd a hét első napjaiban az ország más részein is.
Hasonló jelenségre az elmúlt esztendő közepén került sor – emlékeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
1 hozzászólás