
Szabó Zsolt
Fotó: Pinti Attila
Kinevezte a kormány szerdai ülésén a Hargita és Kovászna megyei prefektust.
2021. március 31., 20:282021. március 31., 20:28
2021. április 01., 11:152021. április 01., 11:15
A kabinet közleménye szerint a Kovászna megyei prefektusi hivatalt az RMDSZ jelöltje, Ráduly István, a hargitait pedig az USR-PLUS pártszövetség jelöltje, Szabó Zsolt vezeti.
Ugyancsak a szerdai ülésen a kormány kinevezte még a Buzău megyei prefektust és a Buzău, Máramaros és Temes megyei, valamint bukaresti alprefektust – közölte az Agerpres hírügynökség.
Szabó Zsolt a gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Műszaki Kollégium 37 éves román-angol szakos tanára, 2017 és 2020 között a szegedi József Attila Tudományegyetem román nyelv és irodalom tanszékén tanított. A tavalyi önkormányzati választásokon az USR-PLUS pártszövetség színeiben polgármesterjelöltként indult Gyergyószentmiklóson.
Ráduly István • Forrás: Facebook
Ráduly István jogász végzettséggel rendelkezik, vidékfejlesztésből és turizmusból doktorált, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem óraadó tanára. 2004 óta vezeti Uzon községet, és közben megszerezte a kiemelt köztisztviselői státust is.
Kovászna megye új prefektusa kinevezésével kapcsolatban Facebook-oldalán úgy fogalmazott, „Uzon község polgármestereként, közel 17 év kitartó és következetes önkormányzati munka után, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének a felkérésére, illetve javaslatára, Uzon község és a megye lakosságának érdekében, elvállaltam Kovászna megye prefektusi tisztségére való jelölést (...) Köszönöm a megbízatást és a bizalmat. Mint eddig, ezentúl is a munkámat az odaadás, a szakmaiság, a korrektség, az átláthatóság, a határozottság és a törvényesség fogja jellemezni.”
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
2 hozzászólás