
Fotó: Barabás Ákos
Rendőrségi információk szerint szabálytalanul közlekedett az a biciklis, akit pénteken reggel elütöttek Székelyudvarhely központjában.
2017. október 06., 20:312017. október 06., 20:31
2017. október 06., 20:352017. október 06., 20:35
Súlyosan megsérült a székelyudvarhelyi, 70 éves F. I., aki pénteken reggel 9 óra után nem sokkal kerékpárral kelt át a gyalogátkelőn a Kossuth Lajos utca és a Vásártér utca kereszteződésében, amikor a helybéli, 67 éves S. S. autójával elütötte.
Fotó: Barabás Ákos
Gheorghe Filip, a Hargita megyei rendőr-főkapitányság szóvivője kérdésünkre elmondta, hogy a kerékpáros volt a hibás, mivel a gyalogátkelőn nem szabad a biciklin ülve átmenni. Ráadásul F. I. leheletében minimális mennyiségű alkoholkoncentrációt is mértek.
Fotó: Barabás Ákos
A sofőr nem volt ittas állapotban – közölte a szóvivő, majd hozzátette, gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával indítanak kivizsgálást az ügyben.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
szóljon hozzá!