
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Gyalogost sodort el egy szabálytalanul előző jármű Hargitafürdőnél kedd délután, a férfit mentőautóval kórházba szállították, de szerencsére nem szorult ellátásra – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-felügyelőség közleményben.
2023. január 04., 12:092023. január 04., 12:09
2023. január 04., 12:182023. január 04., 12:18
Egy 46 éves csíkszeredai férfi a 138-as megyei úton haladt autójával lakóhelye felől Hargitafürdő irányába kedden 14 óra után, amikor szabálytalan előzés közben elsodort egy 36 éves, szintén csíkszeredai férfit, aki gyalogosan közlekedett az úttest szélén.
A gyalogost a mentősök a csíkszeredai kórházba szállították, beutalására nem volt szükség. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
A bérreformot nem a közalkalmazottak ellenében, hanem velük együtt kell megvalósítani, és elengedhetetlen az érveken és megoldási javaslatokon alapuló párbeszéd – közölte szerdán a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Hargita megyéből 180, juhokból és kecskékből vett vérmintát küldött Bukarestbe az állategészségügyi hatóság, ezekben a juhhimlő és a kiskérődző-pestis kórokozója, vagy antitestek jelenlétét próbálják kimutatni. A gazdákat fokozott óvatosságra intik.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
szóljon hozzá!