
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három személy sérült meg egy autóbalesetben Máréfalvánál, hétfőn dél körül. Az előzetes rendőrségi információkból úgy tűnik, a balesetben érintett mindkét sofőr vétkes volt.
2024. július 01., 15:322024. július 01., 15:32
2024. július 01., 16:482024. július 01., 16:48
Autóbaleset történt a 13A jelzésű megyei úton Máréfalvánál. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 56 éves szentegyházi férfi Máréfalva irányából haladt Csíkszereda felé, a településnek egy folytonos vonallal ellátott útszakaszán, ahol balra váltott irányt.
Az említett autó mögött haladt egy másik gépjármű is, amelyet egy harmadik előzött, amely így belerohant az éppen balra kanyarodó autóba. Az előzési manővert végrehajtó autót egy 48 éves székelykeresztúri férfi vezette.
Az elsodort autóban utazó férfi, valamint 44 éves felesége és 15 éves lánya is megsérült, mindhármukat kórházba szállították orvosi ellátásra.
A balesetben érintett járművezetőket alkoholszondával tesztelték a hatóságiak, melynek eredménye szerint egyikük sem volt ittas a történtek idején. A rendőrök gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt folytatják a nyomozást, melynek lezártáig mindkét férfi vezetői engedélyét bevonták.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
1 hozzászólás