
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Mintegy 40 ezer lej értékben róttak ki bírságot, és ittas vezetőket is elkaptak múlt hétvégén a Kovászna megyei rendőrség közlekedésrendészeti munkatársai.
2023. május 16., 11:552023. május 16., 11:55
Pénteken Kökösben és Rétyen 32 bírságot róttak ki szabálytalan előzés és gyorshajtás miatt a rendőrök, összesen 12 235 lej értékben.
Szombaton a 13E jelzésű országúton Pákéban, illetve a 121-es jelzésű megyei út Kovászna és Zabola közötti szakaszán ellenőrizték a közlekedési szabályok betartását, amely akció során 40 bírságot róttak ki, összesen 25 520 lej értékben.
Vasárnap a 11-es jelzésű országúton, Kökösben hasonló ellenőrzés során öt, összesen 1885 lej értékű bírságot róttak ki a rendőrök.
Pénteken 22 óra 30 perckor a 12-es jelzésű országút Kökös és Sepsiszentgyörgy közötti szakaszán egy 37 éves férfi által vezetett személyautót állítottak meg ellenőrzés céljából a rendőrök. Az autóvezető körül alkoholszag terjengett, az elvégzett teszt végül 0,98 mg/l légalkoholszintet mutatott, ezért a sofőrt kórházba szállították vérmintavételre. Az ügyben ittas vezetés miatt indult eljárás.
Szombaton 13 órakor a Dobollóban járőröző bodzafordulói rendőrök a 27-es jelzésű községi úton állítottak meg egy 39 éves férfi által vezetett motorkerékpárt. Az alkoholteszt 0,47 mg/l légalkoholszintet mutatott, ezért a férfit kórházba vitték vérmintavételre. Az ügyben ittas vezetés miatt indult eljárás.
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
szóljon hozzá!