
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Gyergyóújfaluban mederszabályozási munkálatok zajlanak a Maros-folyón. Tavaly tavasszal a folyó partján hat lakóházat és tizenöt gazdaságot érintett a sok eső meg a hóolvadás után levonuló ár, és okozott károkat. A mederszabályozás után immár nem kell rettegniük az ottlakóknak.
2017. május 02., 21:182017. május 02., 21:18
Az országos vízügy egy nagyobb terv részeként karbantart egy korábbi – negyven évvel ezelőtti –, Maros folyón végzett szabályozási munkálatot – tudtuk meg Ardelean Tiberiutól, a Maros Vízügyi Hatóság gyergyói kirendeltségének vezetőjétől. Gyergyóújfaluban a múlt héten kezdték el a meder kotrását, és a munkálatok júliusig tartanak. A településen áthaladó folyó három szakaszán dolgoznak összesen. A Tekerőpatak felé vezető 138-as megyei út közelében, a község két hídja közötti szakaszon, valamint az alszegi fahíd környékén – ezek az árvízveszélyes helyek.
Az utóbbi évtizedekben jelentős mennyiségű hordalékkal telt fel a Maros medre, kis szigetek is megjelentek, a parton egyre fejlődött a növényzet, és ezáltal
A medertakarítás és -szabályozás nagyobb mennyiségű víz lefolyását eredményezi, így amikor megnő a hozama a folyónak, akkor sem kell az ottlakóknak árvíztől tartaniuk. Az alszegi részen partot is emelnek – tudatta még a kirendeltség vezetője.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
szóljon hozzá!