
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Megsérült egy férfi, amikor jogosítvány nélkül vezetett egy bejegyzetlen terepmotort, és villanyoszlopnak ütközött Göröcsfalván szerdán este – tájékoztat közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. május 12., 17:292022. május 12., 17:29
Mint a közleményből kiderül, egy 31 éves férfi terepmotorral közlekedett, amikor nekiütközött egy villanyoszlopnak a Csíkrákos községhez tartozó Göröcsfalván szerdán este. A baleset következtében a motor vezetője több sérülést is szenvedett, ellátásra kórházba szállították. A hatóságiak vizsgálata során kiderült, hogy a férfi nem a jármű tulajdonosa, nincs jogosítványa annak vezetésére, ráadásul a motor sincs bejegyezve a forgalomba.
Az ügyben bejegyzetlen jármű jogosítvány nélküli vezetése, valamint gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
szóljon hozzá!