
Nyitva a zsögödfürdői strand. Háromból egy
Fotó: Pinti Attila
Szabadtéri strandból nem nagy a választék Csíkszeredában: a három létesítményből mindössze egy működik. A zsögödi fürdőt szombaton nyitották meg, a többi strandra egyelőre az enyészet „látogat”. Tusnádfürdőn a wellnessközpont kinti medencéjében már lehet úszni, és a dánfalvi Dugás-fürdő medencéit is feltöltötték, de ott még várnak a nyitással a jó időre. A szentkirályi Borsáros-fürdő idén nem nyit ki.
2023. május 24., 07:542023. május 24., 07:54
2023. május 24., 07:582023. május 24., 07:58
Az idő felmelegedésével a csíkszéki szabadtéri strandolási lehetőségeknek jártunk utána. Csíkszeredában három strand működött régen, mára azonban csak a zsögödfürdői létesítmény nyithat ki.
Fotó: Pinti Attila
Bőjte István üzemeltetőtől megtudtuk,
A jegyek ára nem változott tavaly óta, idén is 13 lejbe kerül gyermekeknek és nyugdíjasoknak, illetve 18 lejbe a felnőtteknek. A harminc napra szóló bérlet 350 lejért váltható ki.
Fotó: Pinti Attila
De zárva tart idén a csíkszentkirályi Borsáros-fürdő is.
Fotó: Pinti Attila
Mint Székely Ernő polgármester lapunknak elmondta,
a medencéket sem töltötték fel. Viszont a meleg vizes benti fürdő továbbra is várja a látogatókat. A jövőben úgy tervezik, hogy a három létesítmény egymással kiegészülve működjön.
Csíkdánfalva polgármesterét a Dugás-fürdővel kapcsolatban kérdeztük. Bőjte Csongor Ernő lapunknak elmondta, a medencéket már feltöltötték, azonban várják a jó időt, hogy megnyithassák a látogatók előtt. A jövőben ide balneoterápiás kezelőközpontot szeretnének kiépíteni.
A tusnádfürdői wellnessközpont kinti medencéjében már lehet úszni szombat óta – tájékoztatott Butyka Zsolt polgármester.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
2 hozzászólás