
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Szerdán, október 5-én tanítási szünet lesz az óvodásoknak, iskolásoknak, és a pedagógusok is szabadok lesznek, mivel az oktatás nemzetközi napja hivatalos szabadnapnak számít számukra.
2022. október 03., 11:052022. október 03., 11:05
Az új tanévben ez az első szabadnap, amelyet a diákok az októberi tervezett vakáció előtt kapnak. Az oktatás nemzetközi napját a tanárok munkaszerződésében és a 2022–2023-as tanév szerkezetéről szóló rendeletben is szabadnapnapként határozták meg mind a tanulók, mind a tanárok számára. A legtöbb óvodában és iskolában már értesítették is a szülőket, hogy nem lesz tanítás ezen a napon.
Az oktatás világnapját 1994 óta minden évben október 5-én ünneplik az Egyesült Nemzetek Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetének (UNESCO) javaslatára.
Romániában az oktatás napját 2013 óta külön ünnepeljük a pedagógusnaptól (június 5.). Első ízben a 2013–2014-es tanév struktúrájába vezették be a 2013. június 3-án született miniszteri határozat alapján. Az október 5-ei tanítási szünet után a diákok visszatérnek a padokba október 21-éig, addig tart ugyanis a tanév első modulja. Október 24. és 30. között őszi vakációra mennek a gyerekek.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
szóljon hozzá!