
Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Iktatták a vádiratot a máréfalvi polgármester, Kovács Imre támadója ügyében. A pásztor ellen, aki április 7-e óta előzetes letartóztatásban volt, hatósági felügyeletet rendeltek el, így szabadlábon védekezhet.
2017. június 04., 18:482017. június 04., 18:48
A megosztott Máréfalván nem kis felháborodást keltett a 44 esztendős pásztor, P. J. szabadlábra helyezése. Az iktatott vádirat szerint a törvényszéki orvosi látlelet Kovács gyógyulásához 30 napot állapított meg.

Feladta magát pénteken a rendőrségen a támadó, aki csütörtök este több szúrással is megsebesítette Máréfalva polgármesterét.
Hatósági felügyeletének feltételei közé tartozik, hogy engedély nélkül nem hagyhatja el Máréfalva területét, valamint megszabott program szerint, illetve ahányszor utasítják, jelentkeznie kell a felügyelő hatóságnál, és semmilyen módon nem érintkezhet sem a sértett féllel, sem pedig az ügyben vallomást tevőkkel.
Az ügy következő lépése a vádvizsgálati tárgyalás, amelyben ha senki sem tesz kifogást, akkor leszögezik az első érdembeli tárgyalás időpontját. Ha a vádirat ellen kifogást tesznek, akkor először azt vizsgálják meg. A megkérdezett jogászok szerint a bírósági szabadságolások miatt szeptember előtt nem várható az első érdembeli tárgylás.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
Erdővidék központjában is jóváhagyták a 2026-os helyi adók és illetékek emelését. A baróti tanács idei utolsó ülésén azonban nemcsak a kényszerű terhekről volt szó, hanem azokról a pozitív változásokról is, amelyeket a 2025-ös esztendő hozott.
szóljon hozzá!