
Demeter Attila szolgálaton kívül sem tagadta meg a segítségnyújtást
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Autóbaleset történt egy nagyernyei tűzoltó háza közelében szerdán délután. Az éppen szolgálaton kívül lévő Demeter Attila egy pillanatig sem habozott, azonnal a sérültek segítségére sietett.
2021. június 17., 17:032021. június 17., 17:03
2021. június 17., 19:292021. június 17., 19:29
Otthonában, az udvaron tartózkodott a nagyernyei tűzoltó és egy ismerősével beszélgetett, amikor szerdán délután fél öt körül erős zajt, illetve segélykérést hallott. Azonnal a helyszínre sietett, hogy segítsen: egy személygépkocsit látott, amely egy hídfőnek ütközött. Két férfi tartózkodott az autóban, és mint a tűzoltó mesélte,
A jobb oldali személy jelezte, hogy szeretne kiszállni, és ezt önerőből meg is tette, a bal oldali viszont nem tudott. Demeter Attila
egyiküket arra kérte, hogy segítsen eltávolítani a jármű akkumulátorát, nehogy meggyulladjon a kifolyt üzemanyag,
másikukat pedig arra, hogy tárcsázza a 112-t, és tartsa a vonalat, hogy pontosan beszámolhasson a történtekről, illetve megjelölhesse a helyszínt.
A kormánynál ülő személynek a felső végtagján nyílt seb keletkezett, erősen vérzett, amit egy ideiglenes kötéssel megpróbált elállítani a tűzoltó, a szomszédját pedig arra kérte, hogy próbálja mozdulatlanul tartani a sebesült fejét.
„Miután meggyőződtem, hogy a sérült állapota megfelelő, kiszálltam a járműből és ellenőriztem a fiatal férfi állapotát, akinél úgy láttam, eltörött a felkarja. Azt is rögzítettem, majd visszatértem az idősebb férfihoz, amíg megérkezett a mentő” – írta le a történteket Demeter Attila, aki a mentők kiérkezéséig egy szomszédtól kapott vérnyomásmérővel folyamatosan ellenőrizte a sérültet, aki jelezte, hogy magasvérnyomás-betegségben szenved.
Amint megérkezett a mentőcsapat, Demeter Attila tájékoztatta őket a sérültek állapotáról, majd a kiérkező kollégáinak is segített a gépkocsiból kiemelni a súlyosan megsérült férfit.
A szabadidejében is akcióba lépő tűzoltó 2006 óta csapatparancsnok és tűzoltóautó-vezető, 2018 óta a rohammentősöknél áll szolgálatban – tájékoztatott Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője. A hatóság megköszönte Demeter Attilának és az összes civil személynek az önzetlen segítségnyújtást.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!