
Máskor fel sem merült a kérdés, most sokak dilemmáját okozza: vigyünk-e virágot a tanévnyitóra? Archív
Fotó: Gábos Albin
Szabad-e hétfőn virágot vinni a pedagógusoknak tanévnyitóra? A tanfelügyelőség és a közegészségügyi igazgatóság képviselői válaszoltak a kérdésre.
2020. szeptember 11., 18:152020. szeptember 11., 18:15
Sok szülő és diák szeretne virágot vinni a hétfői tanévnyitóra a pedagógusoknak, hiszen a szokás hozzátartozik ehhez a naphoz. A családok nagy részében azonban felmerül a kérdés: a jelenlegi helyzetben vihetnek-e virágot a pedagógusnak a hétfői tanévkezdésre, amikor sok intézménybe még a vizes kulacsot sem szabad bevinni.
Illés Ildikó Maros megyei főtanfelügyelő-helyettes személyes véleménye az, hogy a szeretetet másként is ki lehet fejezni, hagyják inkább más alkalomra ezt a szokást, hiszen
Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője megkeresésünkre elmondta, a kérdés nem tartozik az ő hatáskörükbe, ezért tiltás sem vonatkozik rá. „Nincs bizonyíték arra, hogy ilyen módon terjedne a vírus, hiszen nem csókolgatjuk a virágot, de mi nem foglalkozunk ezzel.
– hangsúlyozta a közegészségügyi igazgatóság vezetője.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
1 hozzászólás